12. 3. 2009 7:25
Z českých hráčů bodoval ve středu jen Lukáš Krajíček
Anaheim překonal Luonga čtyřikrát a díky tomu vyhrál
Anaheim překonal Luonga čtyřikrát a díky tomu vyhrál | Foto: Reuters

Ottawa - Série pokračují. Zatímco Ottawa se ve středečním utkání hokejové NHL dočkala čtvrtého vítězství v řadě, její soupeř z Tampy Bay stejně dlouho nepoznal, jak chutná radost z úspěchu.

Zámořská NHL pomalu spěje ke konci základní části. Začínají boje o play off, do něhož už ale některé týmy určitě nezasáhnou.

Už jen minimální šanci má New York Islanders, vůbec nejhorší tým Východní konference i celé soutěže. O moc lépe na tom není ani Tampa. Klub z floridské oblasti se trápí a souboj s Ottawou to potvrdil.

Hosté se sice v Kanadě dostali do vedení, ale "Senátoři" otočili zápas. Ve třicáté minutě chvíli svítilo na kostce skóre 2:1, když ale Lukáš Krajíček asistoval u trefy Halla. Utkání nakonec rozhodla branka Mikea Fishera v prodloužení.

"Nepanikařili jsme a je z toho velká výhra," řekl střelec gólu z 63. minuty.

Dalším českým hokejistům se nedařilo - ve stejném utkání si Václav Prospal připsal jen minusový bod, obránce Jan Melichar vyšel ze zápasu s nulou.

I ostatní duely ale neměly vítěze po třech třetinách. Anaheim zdolal Vancouver díky Scottu Niedermayerovi, který v prodloužení překonal Luonga a tím posunul svůj tým na jedenácté místo v Západní konferenci.

O domácí výhru Chicaga nad Carolinou se potom postaral Kris Versteeg, z jeho sedmi ran skončila jedna v síti a navíc kanadský hokejista proměnil i klíčový nájezd. Martin Havlát kvůli zranění nehrál.

Ottawa - Tampa Bay 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
5. Shannon, 30. Kelly, 63. Fisher - 3. Murphy, 30. Hall (Krajíček). Střely na branku: 27:24. Diváci: 19.231.

Chicago - Carolina 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
38. a rozh. nájezd Versteeg, 45. Brouwer - 6. Brind'Amour, 60. T. Ruutu. Střely na branku: 41:31. Diváci: 21.513.

Anaheim - Vancouver 4:3 v prodl. (1:0, 2:2, 0:1 - 1:0)
18. Selänne, 27. Getzlaf, 34. Nokelainen, 64. S. Niedermayer - 30. Burrows, 31. Wellwood, 56. Kesler. Střely na branku: 41:35. Diváci: 18.967.