reklama

Rozšířenou baráž budou hrát v příští sezoně čtyři týmy

Milan Kraft Milan Kraft autor: hcusti.cz
Utkají se dva nejhorší týmy z extraligy a dva z 1. ligy

Praha - Baráž o hokejovou extraligu budou v příští sezoně hrát čtyři týmy, dva nejhorší z nejvyšší soutěže a dva nejlepší z 1. ligy.

Rozhodl o tom výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje, který nově extraligu řídí namísto Asociace profesionálních klubů.

Nová forma prolínací soutěže nahradí starý model nejhorší extraligista vs. nejlepší prvoligový celek, z něhož se letos do extraligy probojoval Chomutov.

Čtěte také:
Plzeň posílí Gulaš a Balej, Spartu Gawryletz
Nedvěd byl vyhlášen Hokejistou sezony v extralize

Vedení ČSLH s návrhem na tento formát oslovili zástupce všech extraligových klubů, odpověděly však jen tři. "Jeden z klubů, který reagoval, napsal, že by setrval na systému jedna jedna. Další dvě vyjádření byla technického rázu," řekl prezident svazu Tomáš Král.

Že bylo reakcí tak málo jej prý nepřekvapilo. "Na to jsme zvyklí, takhle to tady chodí. Ohlasy téměř od všech jsou, až když se něco rozhodne. Proto by mě překvapilo, kdyby se jich ozvalo osm nebo devět."

OBRAZEM Pardubice slavily titul, pohár zase trpěl OBRAZEM Pardubice slavily titul, pohár zase trpěl Prohlédněte zde
 

Hokejový svaz přesto oslovil kluby znovu, neboť připravil dva herní modely soutěže respektive dva termínové kalendáře s předkolem play off hraným na tři nebo na dva vítězné zápasy. "Budeme respektovat většinový názor. Pokud se ale opět vyjádří dva nebo tři kluby, tak rozhodneme sami," řekl Král.

Jisté je už zkrácení soutěže o u držení. Po skončení základní části extraligy se celky na jedenáctém až čtrnáctém místě střetnou každý s každým dvakrát. Bude se tedy hrát jen šest kol oproti dosavadním dvanácti.

Výkonný výbor ČSLH dnes také schválil sportovně-technická pravidla extraligy, tedy přihlášku do soutěže, licenční řád, pravidla pro čerpání bankovní záruky nebo disciplinární řád.

reklama