Rozsíval a Hamrlík vyhlášeni hvězdami zápasu

zh
2. 11. 2007 6:51
Produktivní byl i další obránce, Jaroslav Špaček
Český obránce NY Rangers Michal Rozsíval (vpravo) spolehlivě bránil. Nepřišla si na něj ani ruská hvězda Alexander Ovečkin (vlevo). Jeho tým nedostal ani gól, Rozsíval navíc vstřelil branku na konečných 2:0. | Foto: Reuters

New York - Dva čeští obránci přidali k spolehlivé obraně i útočné aktivity a byli vyhlášeni hvězdami zápasu.

Michal Rozsíval vstřelil  druhý gól New York Rangers proti Washingtonu, jeho tým zvítězil 2:0 a Rozsíval byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Roman Hamrlík asistoval u první branky Montrealu proti Philadelphii, kterou vstřelil Saku Koivu. Montreal vyhrál 5:2.  Hamrlík se stal druhou, Koivu první hvězdou zápasu.

Český obránce navíc jel v polovině druhé třetiny trestné střílení, to však neproměnil.

Produktivní Češi

Produktivitou se mohl pochlubit i další český obránce, Jaroslav Špaček, když spolu s Alešem Kotalíkem přihrávali v přesilovkách na dvě trefy Buffala. Jejich mužstvo nakonec podlehlo na bostonském ledě v prodloužení.

Dařilo se i dalším českým hokejistům. Martin Erat se výrazně podílel  na výhře hostujícího Nashvillu proti Vancouveru poměrem 3:0. Druhý gól dal a na třetí přihrál.

Také v Calgary se dařilo hostům. Detroit sice prohrával v 6. minutě 1:0, o necelé čtyři minuty později však v přesilovce vyrovnal Jiří Hudler. Pak již střílela pouze Rudá Křídla a odvezla si výhru 4:1.

Pro zranění absentující Dominik Hašek se možná začíná třást o svou práci v bráně. Jeho kolega Chris Osgood předvádí totiž skvělé výkony. Jak podotýká tisková agentura AP, letos sedmkrát nastoupil a sedmkrát slavil vítězství, naposledy prohrál na začátku ledna v minulém ročníku.

V zápase proti Calgary si připsal 26 úspěšných zásahů a byl vyhlášen hlavní hvězdou.

Scott Hartnell z týmu Philadelphia Flyers posílá na střídačku Romana Hamrlika (44) z Montrealu Canadiens. | Foto: Reuters

A do třetice úspěch hostů s českým přispěním. Martin Ručinský  poslal St Louis na ledě Minnesoty do vedení 2:1, jeho tým nakonec vyhrál 3:2 a přerušil svou černou sérii šesti proher v řadě.

K jasné výhře New York Islanders nad Tampou Bay 4:0 přispěl druhým gólem střetnutí Josef Vašíček.

Výborný opět nedal

Příliš se naopak nedařilo David Výbornému z Columbusu při utkání v Anaheimu. Na kostce nad ledem svítilo  i po prodloužení skóre 1:1 a došlo na samostatné nájezdy. Výborný jel jako poslední, do té doby se trefil pouze domácí obránce Mathieu Schneider. Střela českého útočníka směřovala pouze do rukavice gólmana Jeana-Sebastiena Gigueral a definitivně tak rozhodla o prohře svého mužstva 1:2.

Jediný úspěšný exekutor, osmatřicetiletý obránce Mathieu Schneider, hrál za Anaheim poprvé a rovněž poprvé ve své dlouhé kariéře trestné střílení proměnil.

"Nejdřív jsem myslel, že si dělá legraci," vyjádřil se podle agentury AP o rozhodnutí svého kouče Randyho Carlylea polat ho na rozstřel.

Útočník Pittsburghu Sidney Crosby, možná největší hvězda v  současné NHL, opět zářil. Tentokrát na ledě Colorada, kde hned v první třetině poslal hosty dvěma zásahy do dvoubrankového vedení. Jenže domácí stačili ještě během druhé části otočit skóre na 3:2 a tento výsledek udržet až do závěrečné sirény.

New York Rangers - Washington 2:0

Montreal - Philadelphia 5:2

Boston - Buffalo 4:3 PP

New York Islanders - Tampa Bay 4:0

Ottawa - Atlanta 6:4

Calgary - Detroit 1:4

Minnesota - St Louis 2:3

Colorado - Pittsburgh 3:2