Rozsíval prvním gólem v sezoně odstartoval výhru Chicaga

6. 12. 2014 6:48
Svým prvním gólem v sezoně pomohl Michal Rozsíval k výhře Chicaga nad Montrealem 4:3.
Michal Rozsíval se v této sezoně trefil poprvé
Michal Rozsíval se v této sezoně trefil poprvé | Foto: Reuters

Praha - Svým prvním gólem v sezoně pomohl Michal Rozsíval k výhře Chicaga nad Montrealem 4:3. Šestatřicetiletý bek se v soutěži trefil po jedenácti měsících, když ve třetí minutě přesnou střelou z pravého kruhu zakončil rychlý protiútok týmu a otevřel skóre zápasu. V dresu poražených si jednu asistenci připsal Tomáš Plekanec.

Blackhawks si v úvodní třetině vypracovali dvoubrankový náskok, ale hosté třemi zásahy otočili skóre. Na obratu se podílel i Plekanec, jenž u úvodního gólu Canadiens vybojoval za brankou nahozený kotouč. Poslední slovo ale mělo Chicago, které v závěrečné části strhlo vítězství na svou stranu. Rozdílový gól vstřelil v čase 59:33 Brandon Saad.

Útočník Bryan Little zařídil třemi góly a asitencí vítězství Winnipegu 6:2 nad Coloradem. Mezi třemi tyčemi dostal přednost náhradník Ondřeje Pavelce Michael Hutchinson, s nímž v brance získali Jets v posledních pěti zápasech devět z deseti možných bodů. Hostujícímu obránci Janu Hejdovi utkání ve Winnipegu nesedlo, když si připsal tři záporné body za účast na ledě při inkasované brance.

V posledním utkání pátečního programu NHL uspěl Anaheim 5:4 na ledě Minnesoty a je v čele Západní konference. Ducks si dobře rozehraný zápas zkomplikovali ve druhé třetině, v níž přišli o tříbrankové vedení. V závěrečné části ale i bez s

Výsledky NHL:

Minnesota - Anaheim 4:5 (0:2, 3:1, 1:2)
Branky: 25. Koivu, 26. Parise, 38. Brodin, 43. Fontaine - 2. a 23. Kesler, 12. Silfverberg, 44. Jackman, 49. Beleskey. Střely na branku: 25:21. Diváci: 19.044. Hvězdy zápasu: 1. Kesler (Anaheim), 2. Brodin (Minnesota), 3. Beleskey (Anaheim).

Winnipeg - Colorado 6:2 (2:1, 1:0, 3:1)
Branky: 13., 41. a 42. Little, 5. Thorburn, 40. Ladd, 54. Byfuglien - 10. a 51. Iginla. Střely na branku: 37:22. Diváci: 15.016. Hvězdy zápasu: 1. Little, 2. Wheeler, 3. Ladd (všichni Winnipeg).

Chicago - Montreal 4:3 (2:1, 0:2, 2:0)
Branky: 3. Rozsíval, 19. Smith, 45. Toews, 60. Saad - 19. Gallagher (Plekanec), 28. Gončar, 38. Subban. Střely na branku: 36:41. Diváci: 22.087. Hvězdy zápasu: 1. Saad, 2. Toews (oba Chicago), 3. Gončar (Montreal).

4. Winnipeg 27 14 4 9 61:60 32
5. Minnesota 25 14 1 10 71:61 29
6. Colorado 27 9 6 12 72:89 24
7. Dallas 26 9 5 12 75:94 23