Rusko se protrápilo k výhře 2:0 nad Německem

8. 5. 2012 22:33
Rusko - Německo 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
MS v hokeji 2012: Rusko - Německo (Schubert, Datsjuk, potyčka)
MS v hokeji 2012: Rusko - Německo (Schubert, Datsjuk, potyčka) | Foto: Reuters

Stockholm - Hokejisté Ruska potřetí vyhráli na letošním světovém šampionátu, když ve svém třetím vystoupení porazili po boji Německo 2:0. O výhře sborné rozhodli svými góly v první třetině Nikolaj Žerděv a v 51. minutě Michail Těreščenko.

Měla to být snadná záležitost, přesto Němci stejně jako před rokem favorizované Rusy zle trápili. Dokonce si vypracovali v první třetině i více šancí, dvakrát zazdili únik dvou na jednoho, přesto nakonec úvodní dějiství ovládli hokejisté sborné.

Dále k MS v ledním hokeji:
Fantazie, senzace! Slováci jásají nad výhrou s USA
Švédský válec přejel Dány za půl hodiny
Norský tisk: zopakování zázraku z roku 2010 bylo blízko

Malkin se prodral po levém křídle do útočného pásma a bekhendem vystřelil. Branku ale netrefil, ovšem od modré puk napálil Medveděv a Žerděv šikovnou tečí v čase 19:51 otevřel účet zápasu.

Němci hrozili i ve druhé části hry, ovšem opět dopláceli na nemohoucnost a mnohdy i strach v zakončení. Navíc, pokud se již odhodlali k razantní střele, vytáhnul bravurní zákrok brankář Semjon Varlamov.

A když na mladý ruský brankář na střelu Lavalléeho nedosáhl, pomohla mu tyč.

Ve třetí třetině již Němcům docházely síly, pojišťovací druhý gól ale vstřelil favorit až v 51. minutě, kdy Těreščenko zakončil parádní přesilovkou souhru se Širokovem a Žerděvem střelou do prázdné branky.

Malkin a spol. se tak posunuli v "české" skupině B o skóre za Švédy. Jejich dalším soupeřem budou ve čtvrtek hokejisté Dánska.

Skupina B:

Branky a nahrávky: 20. Žerděv (Medveděv, Malkin), 51. Těreščenko (Širokov, Žerděv). Rozhodčí: Baluška (SR), Boman (Fin.) - Dědulja (Běl.), Dussureault (Kan.). Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 2897.

Rusko: Varlamov - I. Nikulin, Nikitin, Kalinin, Jemelin, Denisov, Medveděv - Popov, Malkin, Pěrežogin - Kuljomin, Dacjuk, Kuzněcov - Širokov, Těreščenko, Žerděv - Kokarev, Svitov, Ketov. Trenér: Zinetula Biljaletdinov.

Německo: Kotschnew - Krueger, Schubert, Ondruschka, Fischer, Lavallée, Akdag, Reul, N. Goc - Tripp, Hospelt, Furchner - Kaufmann, Barta, Kink - Reimer, Ullmann, Gogulla - Greilinger, M. Goc, Pietta. Trenér: Jakob Kölliker.