Slovinci potrápili na úvod turnaje Ovečkina a spol.

13. 2. 2014 15:42
Sborná se v úvodním duelu olympijského turnaje trápila, Slovinsko nakonec zlomila až ve třetí třetině.
Alexandr Ovečkin se raduje z branky v síti Slovinska
Alexandr Ovečkin se raduje z branky v síti Slovinska | Foto: Reuters

Soči - Ruští hokejisté do olympijského turnaje v Soči ve čtvrtek vstoupili očekávaným vítězstvím nad Slovinskem 5:2. Nicméně se natrápili více než asi sami čekali.

Alexandr Ovečkin a Jevgenij Malkin se sice postarali o bleskový nástup "Sborné", nicméně hokejového trpaslíka velcí favorité celého turnaje zlomili až ve třetí třetině.

Slovinci sice za celý zápas vyslali na Semjona Varlamova jen 14 střel, ovšem díky dvěma trefám Žigy Jegliče drželi po dvou periodách stav 2:3.

Rusy tak nakonec uklidnily až branky Valerije Ničuškina a Antona Bělova, na které už Slovinci nedokázali zareagovat.

Už v sobotu ale Rusy čeká o poznání náročnější soupeř, tým Spojených států, který dnes rozdrtil Slováky 7:1 (více zde).

Veškeré informace k hokejovému turnaji na olympiádě v Soči naleznete zde.

Rusko - Slovinsko 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Ovečkin (Malkin, Sjomin), 4. Malkin (Ovečkin, Medveděv), 38. Kovalčuk (Malkin, A. Radulov), 44. Ničuškin (Těreščenko), 48. Bělov (Nikitin, Těreščenko) - 22. Jeglič (Robar), 39. Jeglič (Sabolič, A. Kopitar). Rozhodčí: Jackson (USA), Šindler (ČR) - Cameron, Carlson (oba Kan.). Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 11.653.

Sestavy:

Rusko: Varlamov - Markov, Vojnov, Medveděv, Jemelin, Tjutin, Nikulin, Bělov, Nikitin - A. Radulov, Dacjuk, Kovalčuk - Sjomin, Malkin, Ovečkin - Tarasenko, Anisimov, Kuljomin - Ničuškin, Těreščenko, Popov. Trenér: Zinetula Biljaletdinov.

Slovinsko: Kristan - Kovačevič, Kranjc, Robar, Gregorc, Pavlin, Podlipnik, Pretnar, Tavželj - Muršak, A. Kopitar, D. Rodman - Sabolič, Tičar, Jeglič - Razingar, Urbas, M. Rodman - Pance, Goličič, Mušič. Trenér: Matjaž Kopitar.