Rusové ovládli vlastní turnaj. Hvězdný tým přejel i Finsko

16. 12. 2012 13:30
Sborná podle očekávání ovládla svůj turnaj Euro Hockey Tour. Po výhře nad Švédskem a debaklu české reprezentace dnes porazila 3:1 i Finsko.
Vadim Sipačev a Ilja Kovalčuk se radují z branky do sítě Finska. Rusové bez ztráty jediného bodu ovládli vlastní turnaj EHT. | Foto: Reuters

Moskva - Ruské hvězdy podle očekávání zazářily a s přehledem ovládly vlastní turnaj série Euro Hockey Tour.

Sborná v nejsilnější možné sestavě po včerejším výprasku Česka zdolala i Finy a na vlastním podniku, který Rusové považovali za generálku na olympijský turnaj v Soči, neztratila ani bod.

Vítězstvím navíc získali jistotu, že po druhém turnaji přeskočí na prvním místě celé série český výběr.

Finové, kteří na turnaj přijeli bez jediné posily z NHL, s hvězdným týmem dlouho statečně drželi i díky skvělému brankáři Ahonenovi krok.

Domácímu favoritovi se podařilo otevřít skóre až v polovině zápasu, kdy vyprodanou Megasports arenu rozjásal po krásné přihrávce Dacjuka Šipačov a dvě minuty na to využil špatné střídání soupeře v přesilové hře Malkin.

Finové sice díky Mäenpää dokázali ještě do přestávky snížit, Rusové ale drama nepřipustili a po akci, která opět začala u fantastického Dacjuka definitivně rozhodl Kovalčuk.

Finové sice zkoušeli už tři minuty před koncem hru bez brankáře, kontaktní gól ale nepřišel.

Turnaj dnes uzavře odpolední utkání české reprezentace se Švédskem, ve kterém půjde o umístění pouze Švédům.

Rusko - Finsko 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 29. Šipačov (Dacjuk), 31. Malkin (Mozjakin, Kuljomin), 42. Kovalčuk (Šipačov, Dacjuk) - 36. Mäenpää (Näkyvä, Kuusela). Rozhodčí: Šindler, Hribik (oba ČR) - Sadovnikov, Zacharenkov (oba Rus.). Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 14.000.

Rusko: Barulin - Birjukov, Nikulin, Medveděv, Jemelin, Tjutin, Denisov, Kalinin, Čudinov - Kuljomin, Malkin, Mozjakin - Kovalčuk, Dacjuk, Šipačov - Žerděv, Těreščenko, Ovečkin - Plotnikov, Anisimov, Širokov. Trenér: Zinetula Biljaletdinov.

Finsko: Ahonen - Laakso, Eronen, Mäenpää, Näkyvä, Melart, Lepistö, Kukkonen, Ohtamaa - Aaltonen, Lehterä, Kiiskinen - Kuusela, Ramstedt, Pihlström - Sallinen, Viitaluoma, Enlund - Kähkönen, Lahti, Huhtala. Trenér: Jukka Jalonen.