reklama

Rusové: Růžička dělá ostudu. Dobře že neskončil v Omsku

Vladimír Růžička. Vladimír Růžička. autor: Jakub Šafránek
Aféra kolem údajného úplatku pro Vladimíra Růžičku zaujala ruské novináře, kteří připomínají, že kouč českých hokejistů byl donedávna kandidátem na trenéra Omsku v Kontinentální lize.

Moskva/Bratislava - Aféra kolem údajného úplatku pro Vladimíra Růžičku zaujala ruské novináře, kteří připomínají, že kouč českých hokejistů byl donedávna kandidátem na trenéra Omsku v Kontinentální lize.

Podle regionálního serveru Archangelsk-INFO v Evropě propuká další hlučný skandál spojený s velkými úplatky ve sportu. Případ, jenž se provalil jen dva týdny před mistrovstvím světa v ČR, zaujal i všechna slovenská média.

Omský sportovní server dpomsk.ru píše, že Růžička je v Česku mimořádně populární, ale nyní se dostal do krajně choulostivého postavení. "Zveřejnění skandálního videa spustilo v Česku smršť ohlasů. Vždyť Růžička je hlavním trenérem národního týmu a brzy povede své mužstvo do zápasů domácího mistrovství světa," uvádí server.

Gazeta: Je to ostudné obvinění

K úvahám o angažování Růžičky v omském Avangardu se vrací Gazeta.ru. "Ještě docela nedávno bylo možné, že se Růžička postaví do čela omského týmu. Problém byl jen v tom, že český hokejový svaz ho nechtěl pustit. Kdyby byl uvolněn, kontrakt by byl uzavřen. Je dobře, že se tak nestalo," píše v Gazetě hokejový komentátor Alexej Ševčenko.

"Růžička teď přijde o národní tým, vždyť ho obviňují z úplatkářství. U odborníka takové úrovně je to ostudné obvinění. Přijde zřejmě s jakýmsi rozumným vysvětlením, i když o tom lze pochybovat," uvádí autor komentáře.

Některé ruské servery už Růžičku odepsaly a jeho vinu považují za hotovou věc. "Českého hokejového trenéra Růžičku usvědčili z přijetí úplatku," píše v titulku server LifeNews. "Skandál v Česku: Trenéra reprezentace Růžičku usvědčili z korupce," oznamuje server Delfi.

Slováci jsou zatím opatrnější

O aféře píší i slovenská média. K Růžičkovi, který jako mladý hráč působil během vojenské služby v Trenčíně a z československé reprezentace se zná s řadou Slováků, většinou nezaujímají podobně rázný postoj jako ruská média. Server pluska.sk napsal, že video "má Růžičku očernit z přijímání úplatků" a komplikuje českému týmu přípravu na MS.

Nejčtenější slovenský deník Nový čas se pozastavil nad tím, že aféra nepřipravila Růžičku o post reprezentačního trenéra. "Šéf českého hokeje řešil aféru Vladimíra Růžičky: Výsledek je šokující", zní na webu deníku titulek článku o středečním rozhodnutí předsedy svazu Tomáše Krále Růžičku neodvolat. "Okolo celé záležitosti zaznamenané skrytou kamerou je stále hodně otazníků," připomíná deník fakt, že trenér přišel již s několika verzemi celé události.

reklama