reklama

Růžička: Hráč typu Jágra tu bohužel hodně dlouho nebude

Vladimír Růžička přiznal, že absence lídra v Jaromíru Jágrovi bude české reprezentaci dlouhou dobu chybět. Vladimír Růžička přiznal, že absence lídra v Jaromíru Jágrovi bude české reprezentaci dlouhou dobu chybět. autor: CPA Eduard Erben
Jako jeden z mála sebral Vladimír Růžička odvahu a postavil se novinářům po příletu české hokejové reprezentace z mistrovství světa v Minsku.

Praha - Jako jeden z mála sebral Vladimír Růžička odvahu a postavil se novinářům po příletu české hokejové reprezentace z mistrovství světa v Minsku.

Zatímco třeba Jaromír Jágr řekl, že už s novináři o reprezentaci nikdy mluvit nebude, a vzkázal jim akorát, že pojede na dovolenou do Disneylandu, trenér národního týmu přiznal, že jej Jágrovo rozhodnutí skončit v národním týmu velmi mrzí.

"Je teď těžké říkat, kdo Jardu nahradí na šampionátu v Praze. Nemá cenu si nic nalhávat, ale hráč jeho formátu teď u nás asi dlouho nebude. Ale naštěstí máme i tak plno dobrých hokejistů," řekl Růžička po svém příjezdu na letiště v pražské Ruzyni.

Pane Růžičko, Jaromír Jágr byl i přes kritiku některých expertů nejproduktivnějším českým hráčem na turnaji. Jak byste zhodnotil jeho výkon?
Výkon Jardy jsme asi všichni viděli, hrál neskutečně, i když je zvyklý na menší hřiště. Jakmile měl v útočném pásmu puk, tak byl vždycky nebezpečný.

Nezkusil jste ho aspoň přemluvit, aby si své rozhodnutí skončit v reprezentaci rozmyslel?
To je vyloženě na něm. Jemu daleko víc vyhovuje to hřiště, které je v zámoří a je podstatně menší. Přejít pak do Evropy na větší je velká změna. Navíc je v klubu hodně vytížený. Těžko říct. 

Jaromír mluvil hlavně o tom, že končí kvůli tomu, že kolem sebe nemá spoluhráče, na které je zvyklý. Jak vy vnímáte jeho souhru s o generaci mladšími hráči? 
Generace hráčů je teď zase úplně jiná. Podívejte se třeba, jaké mužstvo jsme měli v roce 2005. Skládat tu sestavu je obtížnější a obtížnější a teď se musí ukázat noví hráči. Čeká nás mistrovství světa v Praze a to bude strašně těžké, protože budeme pod velkým tlakem. Ale každý, kdo se dobře předvede, bude mít šanci se tam dostat. 

Jágr mluvil i o tom, že už nemá mladým hráčům co dát. Přitom se zdálo, že mladé hráče pořád vede svým příkladem...
On strašně chtěl vyhrávat. Byl obrovským příkladem pro všechny hráče, aby otevřeli oči a viděli, jak se to má dělat. A aby se nebáli o své místo v mužstvu zdravě poprat.

reklama