reklama

Růžička je hokejistou sezony, brankářům vládl Málek

Martin Růžička a Lukáš Krajíček. Martin Růžička a Lukáš Krajíček. autor: Marian Ježowicz
Extraliga zakončila sezonu udílením trofejí

Praha - Útočník mistrovského Třince Martin Růžička se stal hlavní hvězdou slavnostního zakončení extraligové sezony. Nejproduktivnější hráč play off byl dnes večer v Praze vyhlášen Hokejistou sezony a zároveň převzal cenu pro nejlepšího hráče vyřazovací části soutěže.

Zástupci Ocelářů obdrželi pět cen a ovládli galavečer. Lukáš Krajíček byl vyhlášen nejlepším obráncem a klub byl oficiálně dekorován jako mistr i vítěz základní části.

Hned tři trofeje si z Prahy odvezli hokejisté Vítkovic, poražení finalisté. Roman Málek byl zvolen nejlepším brankářem, Jan Káňa nejlepším nováčkem a Viktor Ujčík převzal ocenění za nejhezčí akci sezony.

Dvojnásobné zastoupení měly Plzeň a Slavia. "Indián" Tomáš Vlasák převzal trofej pro nejlepšího střelce i nejproduktivnějšího hráče základní části soutěže, Pavel Vostřák byl vyhlášen nejslušnějším hráčem extraligového ročníku.

Brankář pražské Slavie Miroslav Kopřiva byl nejčastěji vyhlášen hráčem utkání, jeho trenér Vladimír Růžička převzal ocenění pro nejlepšího kouče. Nejlepším rozhodčím byl vyhlášen Jiří Gebauer.

reklama