reklama

Růžička mladší: Nemáme se za co stydět, byla to super sezona

Vladimír Růžička mladší dal gól, jeho otec na střídačce se mohl ukřičet, přesto místo Slavie postupuje do finále Plzeň Vladimír Růžička mladší dal gól, jeho otec na střídačce se mohl ukřičet, přesto místo Slavie postupuje do finále Plzeň Foto: CPA
Přestože hokejisté pražské Slavie stejně jako před dvěma lety vypadli v semifinále play off, hodnotí jeho hráči sezonu jako podařenou.

Plzeň - Přestože hokejisté pražské Slavie stejně jako před dvěma lety vypadli v semifinále play off, hodnotí jeho hráči sezonu jako podařenou.

Vždyť loni sešívaní v prakticky stejném složení hráli play out o udržení se v soutěži, letos však až do posledního kola bojovali o vítězství v základní části extraligy.

V šestém zápase semifinálové série však Slavia prohrála na ledě Plzně 2:4 a stejným poměrem prohrála i celou sérii.

Slavii nepomohy k výhře ani gól a asistence Vladimíra Růžičky, nejproduktivnějšího hráče sešívaných v play off, který v jedenácti zápasech nasbíral stejný počet bodů za šest branek a pět asistencí.

Vláďo, berete s odstupem času účast v semifinále úspěch, nebo Vás mrzí to, že jste se nedostali po čtyřech letech do finále?
Je to samozřejmě smutné, celou sezonu jsme makali. Nejhorší je to hned po zápase, postupem času to nějak vyprchá. Na druhou stranu se nemáme za co stydět. Kdyby nám v létě někdo řekl, že budeme v semifinále, tak bychom to určitě brali.

Berete semifinálovou účast jako úspěch i kvůli tomu, že vás po odchodu Romana Červenky, Vladimíra Sobotky a Jaroslava Bednáře řada expertů odepisovala?
Můžeme na sebe být pyšní na to, co jsme předvedli. Před sezonou nás všichni zatracovali, my jsme ale skončili druzí, navíc pouze díky horšímu vzájemnému zápasu se Zlínem. Předvedli jsme, že hokej hrát umíme.

Přesto, nemrzí Vás, že jste po dvou letech byli k postupu do finále opět blízko?
Dojmy jsou teď smíšené. Došli jsme daleko, bylo to vyrovnané, chtěli jsme postoupit. Na druhou stranu jsme hráli v semifinále, s tím určitě musíme být spokojení. Znovu se ukázalo, že liga je znovu obrovsky vyrovnaná.

Jaký je podle Vás hlavní důvod toho, že jste se neprobojovali až do finále?
V některých zápasech jsme byli lepší, ale nevyhráli jsme. Měli jsme na to, abychom postoupili. Určitě se to zlomilo doma v pátém zápase. Po dvou třetinách jsme vedli, bohužel jsme si to nepohlídali, to byl ten rozhodující moment. Myslím, že jsme je mohli přehrát. V té sérii jsme byli i lepší, postoupit ale může jenom jeden. Tak to zkrátka je.

A v dnešním zápase? Byla to promarněná dvouminutová přesilovka na konci druhé třetiny?
Sehráli jsme to špatně, jinak jsme odehráli dobré utkání. Bohužel jsme ji ale neproměnili. Plzeň byla v koncovce o něco lepší.

Na konci zápasu jste měl na holi vyrovnání. Proč to nevyšlo?
Bylo to hodně rychlé, puk vyletěl nahoru a já ani nevím, jestli se dotkl mé hole. Původně jsem myslel, že to šlo od soupeře.

Zdálo se, že Plzeň postoupila především kvůli výborné formě Jana Kováře, který byl takřka neubranitelný...
Kovy má fazonu, hraje výborně, to ale platí i o ostatních hráčích. Postupně se rozehrávají, určitě to cítí i oni. S Litvínovem to měli nahnuté, každým zápasem se ale zlepšují. My jsme je ale měli na lopatě, páté utkání doma jsme měli zvládnout.

Na vaší soupisce je řada mladých hráčůch. Rozhodla podle Vás o postupu větší zkušenost plzeňských hráčů?
Mají tam starší kluky, kteří toho mají hodně za sebou. To se určitě projevilo. Určitě by to bylo jiné, kdybychom někoho takového, jako Jardu Bednáře, měli. Zrovna Jarda je pan hráč, který by nám pomohl, proti Plzni se mu navíc vždycky dařilo. Na to, že jsme neměli takovou starší individualitu, tak jsme předváděli super hokej.

reklama