reklama

Růžička natáhl rekordní sérii, Zíb se trefil za 13 sekund

Martin Růžička se v úvodních devíti kolech trefil už dvanáctkrát Martin Růžička se v úvodních devíti kolech trefil už dvanáctkrát autor: hcocelari.cz
Kanonýr Třince Martin Růžička byl u všech pěti branek v českobudějovické síti.

Třinec - Famózní střelecká forma třineckého útočníka Martina Růžičky nebere konce.

Čerstvý rekordman v počtu zápasů v řadě od začátku sezony, v nichž se mu podařilo skórovat, natáhl svou sérii už na devět utkání.

Celkem nastřílel už dvanáct gólů a především jeho zásluhou mají Oceláři na třetím místě jen minimální ztrátu na čelo extraligové tabulky.

Hattrick a dvě asistence

Zatím poslední korálek na tuto obdivuhodnou šňůru navlékl šestadvacetiletý forvard doma v duelu proti Českým Budějovicím, který doslova ovládl.

Vždyť na výhře 5:0 se podílel hattrickem a dvěma asistencemi.

"Koho by netěšily tři góly v jednom utkání. Ale Třinec není jenom o mně, je to týmová hra, díky zasluhuje celé mužstvo od prvního do posledního hráče," řekl po zápase Růžička skromně.

"Já jsem pak rád, že jsme zvládli další zápas a pokračujeme v tom dobrém startu sezony. To je nejdůležitější."

Rekordně rychlý gól Zíba

První asistenci si Růžička připsal už ve třinácté sekundě od úvodního buly.

To si po ztrátě Jihočechů ve středním pásmu a rychlém kontru vyměnil kotouč s Lukášem Zíbem, který se rázem nečekaně ocitnul před poloodkrytou brankou a pohotovým zakončením nedal brankáři Kantorovi šanci.

Bek Ocelářů se tak stal autorem nejrychlejšího gólu této sezony.

"Podle mě to byl důležitý okamžik. První gól hrál velkou roli, hned v prvním střídání to z nás spadlo a bylo to pak vidět na uvolněném herním projevu celého mužstva," liboval si přihrávající Růžička.

Všechny tři své branky zaznamenal ze svého oblíbené parkety na levém křídle, když dokázal zúročit přesilovou hru svého mužstva.

"Přesilovkám se věnujeme v tréninku a jsem rád, že se nám to v zápasech vrací. Vyplácí se nám to," spokojeně uvedl Růžička.

reklama