Růžička o výbuchu Slavie: Nezáleží, zda 1:4 nebo 1:15

Ondřej Roubínek
4. 12. 2008 12:22
Kouč prý neměl hráčům po prohře s Curychem co vytknout
Zklamání a bolest ve tvářích hokejistů Slavie mluvily po prohraném zápase s Curychem za vše. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Poslední vystoupení hokejové Slavie v základní skupině Ligy mistrů se trenéru Vladimíru Růžičkovi hodnotilo hodně těžce.

Český mistr odehrál s Curychem 46 minut naprosto vyrovnané utkání, celou druhou třetinu dokonce duelu dominoval. Jenže pak přišel laciný gól a Slavia se sesypala. Po osmatřiceti vteřinách inkasovala znovu a na zvrat už neměla psychické síly.

Další dva slepené góly v samotném závěru už jen podtrhly marnost slávistického počínání.

"Jsem ostuda českého hokeje," sypal si domácí gólman Adam Svoboda po utkání popel na hlavu. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
Čtěte více:
Kolaps. Slavia propadla v závěru, postup slaví Curych
Svoboda Slavii nepodržel: Jsem ostuda českého hokeje

"Těžko můžu hráčům něco říct. Hráli s nasazením," poznamenal po zápase zklamaný Růžička. Slavia doplatila na bídnou střeleckou potenci: hlavně ve druhé třetině měla místy drtivý tlak, jenže ten stačil jen na vyrovnání. A to bylo málo.

Po druhé třetině to mělo být více než 1:1

"Škoda, že po druhé třetině to bylo jen 1:1. Měli jsme obrovský tlak, ale dali jen jeden gól," posteskl si slávistický boss. "Do sedmé minuty třetí třetiny se Curych nedostal k ničemu. Pak jsme ale dostali dva góly a bylo po zápase," smutnil Růžička.

Po smrtelném úderu se sice Pražané snažili o zvrat, ale Hruška pět minut před koncem v přesilovce spálil jejich největší šanci a naděje na semifinále LM vyhasla úplně.

Nejen postup byl pryč, ale také se vypařil další možný finanční zisk ve výši pěti milionů korun

"Za stavu 1:3 jsme zkoušeli cokoliv, hráli jsme vabank a hodně to otevřeli. Proto jsme dostali ty dva góly. Už bylo jedno, jestli je to 1:4 nebo 1:15," konstatoval šéf slávistické lavičky.

Ten také nechtěl ani slyšet o tom, že viníkem porážky je Adam Svoboda. Brankář Pražanů si vybral slabší chvilku právě při klíčovém druhém zásahu ZSC. A sám prohlásil, že slávistický sen o semifinále skončil právě kvůli jeho chybě.

"Prohráli jsme jako mužstvo," rezolutně odmítl debatovat o výkonu svého gólmana Vladimír Růžička.