reklama

Růžička pálí na 35 let starý rekord. Už ho chtějí v Rusku

Martin Růžička se omluvil Hadamczikovi. Kvůli zraněné ruky si reprezentace na jeho branky bude muset počkat. Martin Růžička se omluvil Hadamczikovi. Kvůli zraněné ruky si reprezentace na jeho branky bude muset počkat. autor: hcocelari.cz
Útočník Martin Růžička pálí na 35 let starý střelecký rekord extraligy. Otázkou ale zůstává, zda bude překonán. O nejlepšího hokejistu v Česku mají zájem ruské týmy.

Třinec - Třinecký snajpr Martin Růžička pálí na rekord. Pokud udrží svou stávající formu, 59 branek Milana Nového z roku 1977 nebude žádná těžce překonatelná meta.

"Už je na čase. Jen ať mě přestřílí. Od toho je přece sport, abychom se překonávali," říká Milan Nový, jemuž střelecký rekord nejvyšší české soutěže patří už dlouhých 35 let.

Jenže otázkou zůstává, jak dlouho v současné době nejlepší extraligový střelec v Česku zůstane. Jak Aktuálně.cz přiznal hráčův agent Pavel Maršoun, o Růžičku je enormní zájem v Rusku.

Má výborné spoluhráče. To kanonýr potřebuje

"Je to pan kanonýr. To, že dává tolik branek, rozhodně není náhoda," myslí si Nový. "Má parádní střelu, je silný na puku a umí si najít prostor."

A právě z toho Růžička těží. Hlava nahoře, hokejka napřažená až za hlavou. Tak dvojnásobný extraligový šampion a mistr světa z Německa většinou číhá na levém kruhu a čeká na nabídku svých spoluhráčů. Jejich křižné přihrávky obvykle proměňuje s nezvyklou precizností.

"Jeho spoluhráči jsou výborní, z velké části dělají jeho výkon. Každý dobrý střelec ale potřebuje v lajně výborné parťáky," říká Nový, který Růžičku obdivoval hlavně v play-off, ve kterém před rokem Třinec dotáhl k mistrovskému titulu. "A teď je asi ještě lepší..."

V Rusku je o něj opravdu velký zájem

Není tedy divu, že o třineckou oporu zavadily už i ruské kluby. Růžička sice nemá takové jméno jako Jágr nebo Plekanec. Předvedenými výkony na ledě ale zatím strčil všechny do kapsy a s přehledem vede produktivitu.

Ve čtrnácti odehraných zápasech má na kontě 16 nastřílených branek a devět asistencí.

"O Růžičku je v Rusku opravdu velký zájem," přiznal Maršoun. "Jenže nevím, jestli je na místě se teď o tom bavit. Martin je smluvně vázán v Třinci."

A to by mohl být problém. Bohatý klub z východního cípu republiky totiž příjmy od ruských boháčů nepotřebuje. A když se umane, Růžička bude muset kontrakt dodržet.

Růžička má smlouvu, konktrétní nabídka zatím nepřišla

"Právě kvůli platné smlouvě prý zatím na stole žádná nabídka nepřistála. Kluby z Ruska sondují a ptají se mě na jeho situaci," prozradil Maršoun.

A jak reaguje? "Martin má podepsanou smlouvu a sám jí nechce porušit. Před sezonou jsme se s Třincem nějak dohodli. Budeme to chtít dodržet," říká Maršoun.

Otázkou ale bude, jak se Růžička rozhodne, až konkrétní balík rublů na stole skutečně přistane. Zatím se o tom s novináři nechce vůbec bavit.

"Hraji za Třinec a s ním mě čeká ještě dost zápasů," prohlásil před týdnem po utkání na Slavii.

reklama