reklama

Růžička peskoval obránce: Bláznili. Úplně nesmyslně útočili

Vladimír Růžička peskoval obránce. Stoprocentně ale věřil v to, že obrat v utkání se Slovenskem přijde. Vladimír Růžička peskoval obránce. Stoprocentně ale věřil v to, že obrat v utkání se Slovenskem přijde. autor: CPA Eduard Erben
"Vůbec se nezajišťovali, dávali křižné přihrávky a riskovali. Bylo to rozpačité, mysleli si asi, že dají góly a přijde to samo," peskoval trenér Vladimír Růžička po výhře na Slovenskem obranu.

Minsk (od našeho zpravodaje) - Hokejisté se nakonec shodli na jedné věci: dva body se Slovenskem jsou na začátek mistrovství světa v Minsku dobrý výsledek. Jenže na trenéra Vladimíra Růžičku s tímhle nechoďte. Ztráta bodu mu nevadí, zato předvedená hra ho vytáčela až až. 

Koho peskoval tentokrát? Obránce. A všechny do jednoho.

"Mám z toho dojem, že strašně bláznili a chtěli pořád jenom útočit," řekl Růžička bezprostředně po utkání, co mu nejvíc na defenzivní hře týmu vadilo.

"Vůbec se nezajišťovali, dávali křižné přihrávky a riskovali. Bylo to rozpačité."

"Asi jsme si mysleli, že to půjde samo"

S tím částečně souhlasil i obránce Ondřej Němec. "V prvních dvou třetinách nás Slovái vybrejkovali," všiml si. Vždyť Češi po čtyřiceti minutách s houževnatými Slováky prohrávali 1:2 navzdory drtivé střelecké převaze 27:9.

"Oni tak z obrany hráli celý zápas. Já bych řekl, že se nás báli, a proto bránili tak hodně. K ničemu nás nepouštěli, čekali na brejky. A oni mají hráče, co jsou neskutečně rychlí," doplnil ho jeho trenér.

"Naši si mysleli, že dají gól a že to půjde samo. Jenže oni ho nedali," pokračoval dál Růžička. "A pak dali náhodného Slováci a hodně ožili. Jenže my dál hráli ten svůj hokej, takže jsme samozřejmě dostali ještě jednoho."

Zranění Poláka? Je to v prdeli

"Navíc nám ani nepřidalo, že se zranil Roman Polák. Je v prdeli, rameno má v hajzlu," říkal podrážděný trenér. To si ještě nebyl jistý, že se předběžné informace o stavu českého obránce potvrdí. 

Stalo se tak až večer. Roman Polák nakonec skutečně letí domů, má poškozené vazy v rameni a šampionát v Minsku pro něj končí. 

Ale zpět k zápasu: Vladimír Růžička totiž jen nekritizoval, nakonec svůj tým i pochválil. K tomu, aby zápas dovedl k vítěznému konci, přitom své hráče do útoku nehnal. Právě naopak.

Češi měli přestat útočit a přišel obrat

"Před třetí třetinou jsme si řekli, že musíme více bránit a čekat. Udělali jsme ještě jednu chybu, ale Saša Salák ten únik vychytal. To byl klíčový moment zápasu, protože pak dal hned Jarda Jágr gól na 2:2," řekl.

"Kluci byli nervózní a zakřiknutí dost, chtěli jsme je spíše povzbudit. Já jsem stoprocentně věřil, že se nám to podaří srovnat a jsem za kluky rád. Ale vůbec se netlačíme do brány, ten gól Jágra byl snad jediný moment v zápase, kdy jsme do brány šli."

V sobotu mají Češi volno a budou se v poledne na ledě vedlejší tréninkové haly připravovat na nedělní zápas se Švédskem. Trenéři také nejspíš dopíšou na soupisku obránce Michala Jordána a budou řešit, koho z beků kvůli zranění Poláka do Minsku ještě dodatečně povolají.

reklama