reklama

Potvrzeno! Růžička povede Slavii další tři sezony

Vladimír Růžička podepisuje nový kontrakt se Slavií. Vladimír Růžička podepisuje nový kontrakt se Slavií. autor: Aktuálně.cz
Hokejový kouč Vladimír Růžička prodloužil s extraligovou Slavií smlouvu o tři sezony.

Praha - Hokejový kouč Vladimír Růžička podepsal novou dlouhodobou smlouvu v pražské Slavii, kterou vede již od sezóny 2000/2001, a potvrdil tak slova nových majitelů klubu z květnové tiskové konference.

Letos padesátiletý trenér, který klub z Edenu dovedl k sedmi domácím medailím včetně dvou titulů mistrů republiky prodloužil stávající kontrakt o další tři roky s platností od čtvrtka 1. srpna 2013.

Klub i Růžička jsou spokojení

„S Vladimírem Růžičkou jsme byli v podstatě domluveni už od mého vstupu do klubu, nyní jsme pouze doladili detaily a jsem rád, že můžeme potvrdit jeho setrvání v klubu po dobu následujících minimálně tří let,“ řekl pro deník Sport.Aktuálně.cz předseda představenstva klubu Richard Benýšek.

Růžička bude v klubu působit nadále jako trenér A-týmu a sportovní manažer. „Se Slavií jsem spjatý už 20 let a nechci na tom nic měnit, v tuhle chvíli si neumím představit, že bych byl někde jinde než tady,“ prozradil uznávaný šéf slávistické střídačky.

Případný návrat na reprezentační střídačku se odkládá

Odchovanec litvínovského hokeje ve vršovickém klubu působil od svého návratu ze zámoří v roce 1994 a následně mu pomohl do extraligy, aby v jeho dresu v roce 200 ukončil aktivní kariéru. Kromě úspěchů na střídačce Slavie dovedl Růžička v letech 2005 a 2010 ke dvěma titulům mistrů světa také českou reprezentaci.

Prodloužením smlouvy v pražském klubu je tak jisté, že se jeho případný, několikrát omílaný návrat na reprezentační lavičku neuskuteční dříve než po sezóně 2015/2016. Růžička totiž po druhém titulu v roce 2010 pronesl, že národní tým a klub současně vést nechce.

reklama