reklama

Růžička pozval do krátkého reprezentačního kempu osm nováčků

Vladimír Růžička. Vladimír Růžička. autor: Roman Kučera
Trenér hokejové reprezentace Vladimír Růžička pozval do čtyřdenního letního přípravného kempu 28 hráčů.

Praha - Trenér hokejové reprezentace Vladimír Růžička pozval do čtyřdenního letního přípravného kempu 28 hráčů, mezi kterými je osm hokejistů bez startu za národní tým. Na přelomu července a srpna budou v Praze trénovat většinou mezinárodně nezkušení hráči.

Nejvíce odehraných utkání (33) má za sebou obránce Jakub Krejčík, na letošním mistrovství světa v Minsku se představil další bek Ondřej Vitásek.

Kouč Růžička s asistenty Ondřejem Weissmannem a Jaroslavem Špačkem do Edenu pozvali převážně hráče působící v extralize, mimo domácí soutěž hrají jen obránce finského Kärpätu Oulu Vladimír Eminger a útočník Antonín Honejsek, který po sezoně odešel z mistrovského Zlína do Blues Espoo.

Eminger je zároveň jedním z osmi nováčků. Nulu na kontě reprezentačních startů mají i brankáři Tomáš Závorka a Libor Kašík, obránci Michal Kempný a Adam Polášek a útočníci Daniel Přibyl, Tomáš Hyka a Dominik Simon. Závorka byl již v přípravě národního týmu na MS, šanci v soutěžním zápase ale nedostal.

Pozvaní hráči se v Praze sejdou ve středu 30. července a budou zde trénovat do soboty 2. srpna.

Nominace:

Brankáři: Pavel Francouz (Verva Litvínov), Libor Kašík (PSG Zlín), Tomáš Závorka (Energie Karlovy Vary),

obránci: Milan Doudera, Vladimír Roth (oba Oceláři Třinec), Bohumil Jank (Mountfield Hradec Králové), Michal Kempný (Kometa Brno), Adam Polášek (Sparta Praha), Lukáš Kovář (Vítkovice Steel), Vojtěch Mozík (Škoda Plzeň), Ondřej Vitásek (Bílí Tygři Liberec), Vladimír Eminger (Kärpät Oulu/Fin.), Jakub Krejčík (bez angažmá),

útočníci: Ondřej Roman, Vladimír Svačina, Petr Strapáč (všichni Vítkovice Steel), Jan Buchtele, Daniel Přibyl (oba Sparta Praha), Lukáš Radil, Tomáš Zohorna (oba ČSOB Pojišťovna Pardubice), Tomáš Filippi, Jakub Valský (oba Bílí Tygři Liberec), Petr Holík (PSG Zlín), Tomáš Hyka (Mladá Boleslav), Jakub Orsava (Oceláři Třinec), Dominik Simon (Škoda Plzeň), Tomáš Svoboda (Kometa Brno), Antonín Honejsek (Blues Espoo/Fin.).

reklama