reklama

Růžička pro Lubinu nehlasoval, jako nástupce chtěl Kopřivu

Vladimír Růžička po dlouhých 14 letech skončil u áčka Slavie, nostalgii si však nepřipouští Vladimír Růžička po dlouhých 14 letech skončil u áčka Slavie, nostalgii si však nepřipouští autor: CPA Eduard Erben
Vladimír Růžička po 14 letech skončil u A-týmu Slavie a přesunul se k reprezentaci.

Praha - Vladimír Růžička byl v tuzemském klubovém hokeji nevídanou postavou.

Na střídačce Slavie vydržel dlouhých čtrnáct let, během nichž vybojoval s leckdy podceňovaným mužstvem dva mistrovské tituly a pět dalších medailí. Navíc dal příležitost mnoha talentům, ze kterých později vyrostly hvězdy.

Zároveň v klubu působil jako generální manažer a také u mládeže. Nyni se opět po čase přesunul k reprezentaci. A áčko sešívaných opustil.

"Byly to krásné roky," uznává Růžička, který s volbou Ladislava Lubiny jako svého nástupce příliš spokojen není, ve druhé části rozhovoru pro Aktuálně.cz

První část povídání čtěte ZDE.

Slavii jste trénoval dlouhých čtrnáct let. Přemohla vás nostalgie, když jste mužstvo opouštěl?
"Musím říct, že to není a nebylo nic jednoduchého, ale takový je život. Ve Slavii jsem prožil krásné roky. Někdy se nám dařilo, někdy nedařilo, prožil jsem si v ní všechno. Vždycky někdo končí a něco začíná. Teď jsem dostal nabídku k národnímu mužstvo a to se neodmítá. Reprezentace je to nejvíc, co můžete trénovat, to nepřebije nic."

Sedl jste si doma u vína a promítal si před očima všechna ta léta, co jste ve Slavii zažil a dokázal?
"Přiznám se, že takovouhle nostalgií moc nežiju. Říkám, byly krásné sezony, na které se určitě nezapomíná, a pak sezony, kdy nám to nešlo, ale i na ně vzpomínám. To k hokeji prostě patří."

Stihl jste už uspořádat rozlučku?
"To ano, rozlučka už proběhla."

V jakém stavu ji zanecháváte svým nástupcům?
"To je těžké říct. V takovém, že jsme letos hráli předkolo play off."

A jakou má současný tým v tomto složení budoucnost? Bude potřeba jej obměnit, doplnit?
"Já jsem se vždycky držel vize, že chci mít v týmu co nejvíc slávistů. I když se třeba nedařilo. Protože pak se to projevilo v dalších sezonách. Vždycky se to střídalo v takových vlnách, kdy jsme byli jednu dvě sezony nahoře, pak zase sezonu níž nebo naopak. Letos z toho bylo aspoň předkolo, v němž jsme sehráli parádní zápasy s Pardubicemi. Byl jsem hrozně rád, že jsme nespadli do play out. Vím, že mužstvo nepředávám v nějaké světoborné formě, ale myslím si, že to je otázka pro majitele klubu. Stejně jako co se týče budoucnosti jednotlivých hráčů. Já ve Slavii zůstávám jen u mládeže a mám poradní hlas u A-mužstva."

Podílel jste se nějakým způsobem na vybírání nového trenérského dua, které tvoří Ladislav Lubina a Josef Beránek?
"Já jsem chtěl, aby tým trénoval Břetislav Kopřiva, který ve Slavii dva roky funguje jako skaut a mužstvo zná. To bylo zamítnuto. Pak už na výběr moc trenérů nebylo. Ale to nechci nějak víc rozebírat."

A váš osobní názor na tuto dvojici?
"Ten si nechám pro sebe. Ale hlavně jsem chtěl, aby na střídačce stál slávista. A Pepa Beránek to splňuje. Jestli jim to s Láďou Lubinou bude sedět, to se teprve uvidí."

Rozjezd však lehký rozhodně nemají, když fanoušci proti Lubinovi kvůli jeho kontroverzní minulosti sepisují petici...
"To určitě ne."

Až u reprezentace skončíte, budete znovu pošilhávat po návratu do Slavie? Nebo se už opravdu vydáte jinam, třeba do KHL?
"Mám představu takovou, že bych určitě chtěl vyzkoušet KHL. Pak se uvidí. A jestli se ještě někdy vrátím do Slavie, to si nechám pro sebe."

reklama