reklama

Růžička stále čeká na posily z NHL, s týmem už trénuje Kovář

Vladimír Růžička. Vladimír Růžička. autor: CPA Eduard Erben
Čeští hokejisté dnes trénovali v Areně Čižovka na mistrovství světa v Minsku i s obráncem Lukášem Kovářem z Vítkovic

Minsk - Čeští hokejisté dnes trénovali v Areně Čižovka na mistrovství světa v Minsku i s obráncem Lukášem Kovářem z Vítkovic, který doplnil dosud sedmadvacetičlenný kádr. Dvaadvacetiletý bek dostal intenzivní dávku přípravy od asistenta trenéra Jaroslav Špačka, ale na soupisku před středečním duelem s Itálií zařazen nebude.

Kouč Vladimír Růžička, který má stále dvě volná místa v poli, bude ještě nadále čekat na vývoj duelu série 2. kola play off NHL mezi Bostonem s Davidem Krejčím a Montrealem s Tomášem Plekancem. Canadiens v noci na dnešek vyrovnali na 3:3 na zápasy (více zde) a série se rozuzlí ze středy na čtvrtek. "Budeme čekat, jak se to vyvine. Pak bychom dopsali hráče," řekl novinářům Růžička.

Vedle Lukáše Kováře jsou stále na volná místa také další čtyři kandidáti v útoku Milan Gulaš z Färjestadu, Lukáš Kašpar z Doněcku, Michal Vondrka ze Slovanu Bratislava a Martin Růžička z Třince. Růžička nevylučuje, že je i varianta, že by nakonec dopsal dva útočníky. "Teď počkáme, uvidíme podle situace. Může se někdo zranit, podle toho bychom se pak rozhodovali," uvedl Růžička.

Pětice hráčů chyběla na tréninku

Dnešní trénink po náročné sérii tří zápasů ve čtyřech dnech proti silným soupeřům vynechali útočníci Jaromír Jágr, Vladimír Sobotka, Jiří Novotný a obránci Ondřej Němec a Martin Ševc, který jako jediný chyběl i pro zdravotní potíže. "Včera před zápasem mu nebylo dobře, dneska jsme ho nechali ležet na hotelu, ale mělo by to být v pořádku," prohlásil Růžička.

Po pondělním večerním příletu dostal Lukáš Kovář pořádně do těla. "Nikdy nevíte, co se může stát. Teď nebyl týden na ledě, aby se do toho dostal. Ono mu to neuškodí, odpočine si, lehne si, půjde do bazénku. Bude mi nadávat celý den, ale to nevadí," usmíval se Špaček. "Myslím, že to potřebuje, aby se nastartoval jeho organismus zase zpátky. Týden se válel na gauči, tak se zase trošku rozjezdil," dodal asistent trenéra.

reklama