reklama

Růžičkův tým prověří ve Švýcarsku i Josi s Brunnerem

Roman Josi ve švýcarském dresu. Roman Josi ve švýcarském dresu. autor: Reuters
Hokejisté Švýcarska mají v nominaci na zápasy s Českem v Euro Hockey Challenge dvě posily z NHL.

Bern - Hokejisté Švýcarska mají v nominaci na zápasy s Českem v Euro Hockey Challenge dvě posily z NHL. Kouč Sean Simpson už bude mít k dispozici útočníka Damiena Brunnera z New Jersey a obránce Romana Josiho z Nashvillu. Pro mistrovství světa může počítat i se zadákem Yannickem Weberem z Vancouveru, který se ale připojí k týmu až v příštím týdnu.

Vedle Brunnera a Josiho doplnili švýcarský kádr v třetím týdnu přípravy nově také obránce Denis Hollenstein s útočníky Kevinem Romym a Jurajem Šimkem ze Ženevy a Robert Mayer z Hamiltonu z AHL. Čtyřiadvacetiletý rodák z Havířova chytá na farmě Montrealu pátou sezonu, do zámoří odešel v roce 2007 z Klotenu a působil dva roky v Saint John v QMJHL.

V týmu má Simpson, který se po sezoně se švýcarskou reprezentací rozloučí a bude trénovat Jaroslavl, sedm vicemistrů světa z loňska ze Stockholmu. Jsou to obránci Julien Vauclair, Robin Grossmann a Josi a útočníci Andres Ambühl, Thibaut Monnet, Reto Suri a Denis Hollenstein. Vauclair, Josi, Ambühl, Suri, Hollenstein, Brunner a útočník Kevin Romy se představili na únorových olympijských hrách v Soči, kde skončili Švýcaři až devátí. V kádru ještě nejsou hráči mistrovského Curychu a poraženého finalisty Klotenu.

Švýcaři už porazili Švédy

Švýcaři mají za sebou v Euro Hockey Challenge dva domácí zápasy se Švédskem (1:4 a 4:3 po sam. nájezdech) a dva duely v Bělorusku (5:2 a 1:2 po sam. nájezdech). Po vystoupení v Grodnu opustili kádr obránce Samuel Guerra s útočníkem Samuelem Walserem z Davosu a další forvardi Pascal Berger z Bernu, Thomas Déruns z Lausanne a Lino Martschini z Zugu.

Zápasy Švýcarsko - ČR se budou hrát v pátek 25 dubna od 19:45 v Neuenburgu a v neděli 27. dubna od 13:30 v Basileji. Před světovým šampionátem sehrají Švýcaři ještě 2. května přípravný duel v Mannheimu s Německem a o čtyři dny později v Curychu s Kanadou.

Nominace hokejistů Švýcarska na zápasy Euro Hockey Challenge v Neuenburgu a Basileji (25. a 27. dubna):

Brankáři: Leonardo Genoni (Davos), Daniel Manzato (Lugano), Robert Mayer (Hamilton/AHL),

obránci: Clarence Kparghai, Dominik Schlumpf, Julien Vauclair (všichni Lugano), Anthony Huguenin, Jérémie Kamerzin (oba Fribourg-Gottéron), Robin Grossmann (Davos), Tim Ramholt (Zug), Roman Josi (Nashville/NHL), Dean Kukan (Lulea/Švéd.),

útočníci: Denis Hollenstein, Kevin Romy, Juraj Šimek (všichni Ženeva), Etienne Froidevaux, Caryl Neuenschwander (oba Lausanne), Thibaut Monnet, Benjamin Plüss (oba Fribourg-Gottéron), Andres Ambühl (Davos), Inti Pestoni (Ambri-Piotta), Thomas Rüfenacht (Lugano), Tristan Scherwey (Bern), Reto Suri (Zug), Damien Brunner (New Jersey/NHL).

reklama