Rytíři snížili sérii s Jihlavou, Motor je baráži blíže

17. 3. 2017 21:20
Pokračování semifinále play off WSM ligy nabídlo v pátek vyrovnané souboje. České Budějovice nakonec zvítězily na Slavii a ujaly se tak vedení v sérii. Zápas Kladna s Jihlavou rozhodovalo prodloužení.
Motor vede v sérii nad Slavií 2:1
Motor vede v sérii nad Slavií 2:1 | Foto: ČTK

Praha - Kladno vstupovalo do třetího semifinálového zápasu již s dvoubodovým mankem. Na domácím ledě však vybojovalo nad Jihlavou výhru v prodloužení, čímž snížilo sérii na 1:2. Stejný stav má i série Slavie s Českými Budějovicemi, kde blíže baráži jsou Jihočeši.

Motoru se vydařil úvod

Českým Budějovicím vyšel v Edenu hlavně úvod druhé třetiny. Už po 16 sekundách dorazil Filmanovu střelu do branky Michal Chovan, tentýž hráč se trefil za Frodlova záda po dvou minutách znovu. Slavia pak přepnula na vyšší obrátky a ještě před koncem druhé části snížil na rozdíl jedné branky Petr Beránek.

V poslední třetině ale tlak Pražanů zastavila dvě oslabení a Motor mohl delší čas kontrolovat hru. Také Jihočeši ale nabídli rivalovi možnost přesilovek a v posledních osmi minutách byl ústřední postavou gólman Kváča.

V závěrečné minutě pak power play Slavie ještě umocnilo vyloučení Čermáka. Hosté ale dobře bránili a odvezli si z Prahy vítězství, díky kterému se opět ujali vedení v sérii.

Zápas na Kladně šel do prodloužení

Třetí duel Kladna s Jihlavou začal gólově až ve druhé třetině, to se hostujícímu Jiránkovi podařilo poslat puk mezi betony gólmana Hanuljaka. Rytíři pak odpověděli brankou v poslední sekundě přesilové hry, když Pekr přelstil brankáře Škarka střelou k tyči.

Pekr pak dostal Kladno druhým gólem v zápase do vedení, ale Dukla stihla tři minuty před třetí sirénou vyrovnat. Rytíři pak měli jedinečnou příležitost rozhodnout zápas ještě před koncem základní hrací doby, přesilovou hru v samém závěru třetí části ale promarnili.

Rozhodnutí pak přece jen vzal do svých rukou opět hrdina zápasu Pekr, který na konci druhé minuty prodloužení zkompletoval hattrick. Kladno tak zmírnilo nepříznivý vývoj série a poprvé Jihlavu porazilo.

Semifinále play off první hokejové ligy - 3. zápasy:

Slavia Praha - Motor České Budějovice 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Branky: 35. P. Beránek - 21. a 23. Chovan. Rozhodčí: J. Doležal, Kopeček - Bosák, Kajínek. Vyloučení: 11:8. Bez využití. Diváci: 3843. Stav série: 1:2.

Kladno - Jihlava 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 33., 51. a 62. Pekr - 21. Jiránek, 58. F. Seman. Rozhodčí: Dědek, Mikula - Novák, Bryška. Vyloučení: 9:9. Využití: 2:0. Diváci: 4414. Stav série: 1:2.