Rytíři z Kladna zlomili černou sérii. Udolali Vítkovice

Aleš Vávra Aleš Vávra
12. 12. 2011 20:30
Vítkovice - Kladno 2:3

Ostrava - Gól ve vlastním oslabení rozhodl o vítězství hokejistů Kladna na ledě Vítkovic v utkání 31. kola hokejové extraligy.

Jágrovi Rytíři díky výhře 3:2 zlomili nevídaně černou sérii s neoblíbeným soupeřem. S Vítkovicemi totiž prohráli v předchozích jedenácti případech.

Kladno vedlo 2:0, o svůj náskok následně přišlo, avšak ve třetí třetině rozhodl svým premiérovým letošním gólem Jan Eberle.

V tabulce se Středočeši vyšvihli na deváté místo před Litvínov a na svého dnešního soupeře - osmé Vítkovice - ztrácejí už jen dva body.

Sparta vyhrála v Brně, ve Zlíně opět střílely Pardubice
Pardubický uragán smetl Spartu, do čela jdou Budějovice

Kladno působilo v Ostravě od začátku aktivním dojmem. Velkou šanci vychytal Paterovi Málek. Hosté se gólu v první třetině přece jen dočkali. Kameš vystřelil v 18. minutě od modré a Hovorka před vítkovickým brankářem šikovně tečoval.

Na začátku druhé části kladenští svůj náskok zdvojnásobili. Přesilovku využil Bicek po přihrávce zkušeného Patery.

Vítkovice se ale nepoložily a ve 34. minutě snížil na rozdíl jediné branky Šedivý. Vyrovnat mohl Walker, před odkrytou brankou ovšem nezkrotil neposedný kotouč.

Kladno tak o náskok přišlo až ve 46. minutě. Parádní sólo předvel Szturc a blafákem oklamal i brankáře Cháberu.

V tu chvíli byli domácí na koni a toužili po rozhodujícím úderu. Ten jim ovšem paradoxně zasadili hosté v početní nevýhodě. Eberle ujel všem a Málek neměl šanci.

31. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Steel - Rytíři Kladno 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 34. Šedivý (Walker, Burger), 47. Szturc (Strapáč, J. Káňa) - 18. Hovorka (Kameš, Dragoun), 24. Bicek (Patera, Kuchler), 51. Eberle (Valský). Rozhodčí: Hradil, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:8, navíc J. Káňa - Dragoun oba 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3800.

Vítkovice: Málek - Malík, Kudělka, Sloboda, Ondrušek, Ovčačík, Sedlák - Štefanka, Húževka, T. Káňa - Klimek, Burger, J. Káňa - Pohl, Hruška, Szturc - Šedivý, Strapáč, Walker - od 31. min. navíc Pabiška. Trenéři: Trličík a Moták.

Kladno: Chábera - Majeský, J. Drtina, Kameš, Toman, Procházka, Piskáček, Lepine, D. Růžička - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Dragoun, Kalla - Valský, Melka, Eberle - Bílek, Knotek, M. Látal. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.