Salák bude dnes chybět Sibiru kvůli trestu za bitku

17. 3. 2015 14:10
Český brankář Alexander Salák z Novosibirsku bude chybět Sibiru v dnešním čtvrtém utkání čtvrtfinále play off Kontinentální ligy na ledě Magnitogorsku.
Rvačka Alexandra Saláka v KHL

Moskva - Český brankář Alexander Salák z Novosibirsku bude chybět Sibiru v dnešním čtvrtém utkání čtvrtfinále play off Kontinentální ligy na ledě Magnitogorsku. Důvodem je jednozápasový trest, který mu vyměřila disciplinární komise za extempore v pondělním duelu číslo tři, po němž byl Salák vyloučen do konce utkání.

Salák musel v pondělí opustit led už v 10. minutě, kdy jeho tým prohrával 0:2. Český reprezentační gólman byl vyloučen na pět minut a do konce zápasu poté, co uštědřil několik ran vyrážečkou Maximu Jakuceňovi, který mu v pádu doklouzal do brankoviště. Právě údery do hlavy soupeře jsou důvodem trestu, který dnes vyneslo vedení soutěže.

V úvodu play off Salák Novosibirsku chyběl kvůli podobnému ataku na Jevgenije Skačkova v závěrečném duelu základní části na ledě Ufy. Soupeře, který se tlačil do brankoviště, kopl betonem do lýtka a pak jej ještě udeřil do zad vyrážečkou. Dodatečně za to dostal dva tresty na pět minut a do konce utkání, které znamenaly automatické zastavení činnosti na jeden zápas. Původně ho rozhodčí vyloučili jen na dvě minuty za sekání.

Pondělní utkání nakonec dochytal Nikita Bespalov a dostal ještě tři góly. Domácí "Magnitka", která obhajuje loňské prvenství, tak výhrou 5:2 snížila stav v celé sérii na 1:2. Salák je jednou z klíčových postav svého týmu - vychytal všech šest výher v dosavadním průběhu play off, na něž Novosibirsk dosáhl.