Salák musel v KHL z branky ven, Novosibirsk nakonec dostal "sedmičku"

Aktualizováno 12. 11. 2015 20:06
Gólman Novosibirsku Alexander Salák vydržel v zápase KHL s Chabarovskem do třetího gólu soupeře, jeho tým nakonec prohrál vysoko 0:7. To Dinamo Riga s Jakubem Sedláčkem v brance zvítězilo v Omsku 3:2 po samostatných nájezdech.
Alexander Salák.
Alexander Salák. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Hokejisté Chabarovsku vyhnali v utkání Kontinentální ligy po první třetině z branky Novosibirsku Alexandra Saláka a nakonec na ledě suverénního lídra Východní konference zvítězili vysoko 7:0. Druhý ze tří gólů vstřelil Salákovi krajan Tomáš Zohorna. Náhradní brankář domácího celku Nikita Bespalov sice ve druhé třetině střelce Amuru zastavil, ale ve třetí od nich dostal další čtyři góly.

Dinamo Riga s Jakubem Sedláčkem v brance zvítězilo v Omsku 3:2 po samostatných nájezdech a opustilo poslední místo v konferenční tabulce. Sedláček v rozstřelu inkasoval z šesti sérií jen jeden gól, při dvou pokusech ho nedokázal překonat ani Vladimír Sobotka.

V brance Omsku nastoupil Dominik Furch, na nájezdy ho mezi tyčemi vystřídal Denis Kostin, ale čtvrté porážce Avangardu za sebou nezabránil.

Vítězný gól v utkání Togliatti - Ufa vstřelil už ve čtvrté minutě Martin Zaťovič, domácí Lada nakonec vyhrála 3:0. Zápas Kazaně s Magnitogorskem zase ve prospěch hostů, kteří zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech, rozhodl Jan Kovář.

Ve třetím zápase za sebou skóroval Tomáš Mertl, Medveščak Záhřeb však podlehl Torpedu Nižnij Novgorod 2:5. Mertl si připsal ještě asistenci a z posledních tří duelů má bilanci 3+4.

Kontinentální hokejová liga:

Novokuzněck - Vladivostok 0:2, Omsk - Dinamo Riga 2:3 po sam. nájezdech, Barys Astana - Jokerit Helsinky 2:0, Novosibirsk - Chabarovsk 0:7 (T. Zohorna 1+0), Chanty-Mansijsk - Čeljabinsk 3:1, Jekatěrinburg - Nižněkamsk 0:4, Lada Togliatti - Ufa 3:0 (Zaťovič 1+0), Jaroslavl - CSKA Moskva 0:2, Kazaň - Magnitogorsk 2:3 po sam. nájezdech (rozh. nájezd Kovář), Nižnij Novgorod - Záhřeb 5:2 (za hosty Mertl 1+1), Dinamo Minsk - Slovan Bratislava 2:1, HK Soči - Čerepovec 4:1, Petrohrad - Viťaz Podolsk 5:3 (za hosty Horák 0+1), Spartak Moskva - Dynamo Moskva 0:3.