Salák o infarktovém závěru: Byly to nervy jako prase

Adam Sušovský Adam Sušovský
22. 5. 2014 17:51
Češi v posledních dvou minutách málem ztratili tříbrankové vedení s Amerikou, ale také zásluhou Alexandera Saláka v bráně postupují do semifinále a na MS si zahrají o medaile.
Alexander Salák.
Alexander Salák. | Foto: Roman Kučera

Minsk (od našeho zpravodaje) – Byly to nervy jako prase, řekl stručně a výstižně gólman Alexander Salák. Češi totiž v posledních dvou minutách s Amerikou málem promrhali tříbrankové vedení i do té doby jistý postup do semifinále. Thriller ze zápasu udělal dvěma góly Tyler Johnson a Salák se musel v brankovišti potit do poslední vteřiny.

Češi se drtivému tlaku Američanů i díky jeho výrazné pomoci nakonec ubránili, zvítězili 4:3 a po dvou letech si na světovém šampionátu zahrají o medaile.

„Super, super! Jsem rád, že jsme vyhráli. Bylo toho hodně, jsem unavený,“ řekl po utkání novinářům Salák.

Byly to pořádné nervy, co?
Jako prase. To zase budou šedé vlasy… Musíme hrát šedesát minut, ne osmapadesát. Takhle to nejde, takhle si to dávat na modré. To je neakceptovatelné.

Při gólu na 3:4 jste měl ale docela smůlu, že to Američanovi nesedlo a byl z toho nakonec takový lob, ne?
To není smůla! Tlačí šedesát minut a pak jim tam spadne taková haluzka. To je přesně to, co říkám pořád. Musíme být koncentrovaní celých šedesát minut. Jenže oni dali 4:2, bum 4:3 a ještě trefí tyčku, že? Mohli jsme tam možná ještě teď špílovat a možná by se jely penalty.

Ale teď hrajete o medaile…
Super, super. Jsem hrozně rád!

Vy jste podal skvělý výkon. Spoluhráči říkali, že to byl váš zápas. Souhlasíte?
Já jsem hlavně rád, že jsme vyhráli.

Cítil jste se takhle dobře, jak jste v bráně vypadal, už od začátku?
Já jsem se snažil jako každý zápas, dnes to bylo dobré.

Který zákrok vás takhle nastartoval?
Hmm, to je těžké asi takhle říct a je to jedno. Snažím se koncentrovat celých šedesát minut a dělat zákroky stejně. Takže bych to takhle asi nehodnotil.

Přišly ze začátku pochybnosti, když jste hned z prvního oslabení inkasovali gól a prohrávali?
Takhle jsme to nechtěli. Ale jestli jsem byl klidný nebo neklidný. Všichni už vědí, jaký jsem. Já ta utkání prožívám, mám takový styl. A klidný, neklidný… Já nevím.