Salák se vrátil po zranění do branky vítězným zápasem se Spartakem Moskva

Aktualizováno 22. 8. 2017 21:04
Třicetiletý Alexander Salák se podepsal pod výhru Novosibirsku 3:1 nad Spartakem Moskva 33 úspěšnými zákroky.
Alexander Salák.
Alexander Salák. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Čeští hokejoví brankáři Alexander Salák z Novosibirsku a Dominik Furch z Omsku vychytali na úvod sezony KHL svým týmům výhry. Pro Saláka to byl vydařený návrat po dlouhé pauze, neboť nehrál soutěžní zápas od loňského října, kdy si vážně poranil koleno.

Třicetiletý Salák se podepsal pod výhru Novosibirsku 3:1 nad Spartakem Moskva 33 úspěšnými zákroky. Překonal ho jen ve 23. minutě Vjačeslav Leščenko, jenž snížil na 1:2. Výhru Sibiru pečetil tři minuty před koncem Stěpan Sannikov.

Vítězství 3:1 vychytal také Furch proti Dinamu Riga. Účastník posledních dvou mistrovství světa inkasoval v utkání jako první ve 39. minutě v přesilovce z hole Mikse Indrašise. Avangard však ve třetí třetině třemi góly v rozmezí dvou minut zápas otočil, přičemž dvakrát se trefil švédský mistr světa z Kolína nad Rýnem Dennis Everberg. Sedmadvacetiletý Furch chytil 31 střel.

Kontinentální hokejová liga:

Chanty-Mansijsk - Čerepovec 2:1 v prodl., Novosibirsk - Spartak Moskva 3:1, Omsk - Dinamo Riga 3:1, Ufa - Vladivostok 3:1, Soči - Kunlun Red Star 2:4, Nižněkamsk - Chabarovsk 2:0: