Salák si vyčítá druhý gól: Asi jsem to měl mít

Adam Sušovský Adam Sušovský
25. 5. 2014 6:00
Po zápase si Salák nebyl jistý, jestli Jarkko Imonnen zakončoval přímo. Pokud ano, bere vinu za obdržený gól na 0:2 na sebe.
Alexander Salák inkasoval první branku nešťastně. Vitásek byl u puku o trošku později než Fin, jehož rána letěla pod víko. | Foto: Reuters

Minsk (od našeho zpravodaje)Alexander Salák se proti Finsku blýskl několika parádními zákroky, ale i kdyby se v bráně přetrhl, víc by Čechům těžko pomohl. Hokejisté nedali gól a po špatném výkonu se dnes musí smířit jen se zápasem o bronzové medaile.

I Salák byl po utkání hodně smutný. Mrzelo ho, že tým za stavu 0:1 neudržel déle kontakt se soupeřem. A sám si vyčítal inkasovanou branku z oslabení na 0:2. „Musím se na to podívat znovu, ale jestli to dával přímo na bránu, měl jsem to mít,“ řekl smutně gólman.

Co rozhodlo o porážce s Finy?
Myslím, že jsme dneska byli takoví ledoví. Škoda, že jsme neudrželi trošku déle stav 0:1. Kdyby se to povedlo déle, že by soupeř trošku znervózněl. Ale bohužel.

Čekal jste od Finů takhle výborně propracovaný a důsledný výkon?
S Finy je to vždycky stejné. Oni jsou hodně organizovaný tým, bruslí, jezdí. Kromě druhé třetiny jsme se moc nedostali ani k nim do třetiny. To je určitě škoda.

Jak jste viděl finské góly?
První gól byl takový nešťastný. Šlo nás tam víc po puku a oni do toho plácli. Asi víc chodí do posilovny. Prošlo to nahoru, do puku jsme plácli nastejno. Myslím, že Fin měl trošku kliku. A druhý gól? Přesně nevím, jestli to Jarkko Immonen dával přímo. Pokud ano, to bych asi měl chytat. Bylo to z rohu. Nevím, musím se kouknout na video. Byl jsem dost překvapený, jak to tam prošlo.

Co musíte udělat pro to, aby alespoň zápas o třetí místo se Švédskem dopadl lépe?
Každý musí udělat to nejlepší, co může. Posbírat ty poslední síly, protože toho máme všichni dost. Hrát deset zápasů během 16 dnů, to je dost. Ale všechny týmy to mají stejné. My tu medaili musíme udělat. Stůj co stůj!