Salák vychytal v KHL Novosibirsku posun do čela konference

4. 1. 2016 22:05
Český brankář Alexander Salák pomohl 28 zásahy Novosibirsku proti Čeljabinsku do čela Východní konference Kontinentální ligy. Za Magnitogorsk bodoval Tomáš Filippi.
Alexander Salák na reprezentačním srazu.
Alexander Salák na reprezentačním srazu. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Alexander Salák vychytal hokejistům Novosibirsku výhru 3:1 nad Čeljabinskem a posun do čela Východní konference Kontinentální ligy. Český reprezentační brankář zneškodnil 28 střel hostujícího mužstva, překonal ho jen Maxim Jakuceňa v 36. minutě.

Sibir zabral po dvou zápasech

Sibir, který dva předchozí zápasy prohrál, rozhodl o tříbodovém zisku v poslední třetině. Vyrovnaný stav 1:1 zlomil v 45. minutě v přesilovce po rychlé kombinaci Sergej Šumakov, posléze se trefil ještě Damir Žafjarov.

Filippi pomohl Magnitogorsku asistencí

Vedoucí celek Charlamovovy divize Magnitogorsk vyhrál potřetí za sebou. K těsnému vítězství 1:0 v Chabarovsku mu pomohl i český útočník Tomáš Filippi, po jehož přihrávce se v 35. minutě střelecky prosadil kanadský zadák Chris Lee.

Vítěznou sérii prodloužil i Slovan Bratislava pod vedením Miloše Říhy staršího. Na ledě Dinama Riga uspěl 2:1 po nájezdech a vyhrál popáté v řadě, což ho posunulo na poslední postupové místo do play off. Proměněným nájezdem k výhře přispěl i Lukáš Kašpar, naopak Václav Nedorost nedal.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Magnitogorsk 0:1 (Filippi 0+1), Vladivostok - Ufa 2:4, Novokuzněck - Nižněkamsk 1:2 v prodl., Novosibirsk - Čeljabinsk 3:1, CSKA Moskva - HK Soči 1:2, Čerepovec - Jaroslavl 1:2, Dynamo Moskva - Petrohrad 5:1, Nižnij Novgorod - Lada Togliatti 4:0, Dinamo Minsk - Kazaň 2:4, Dinamo Riga - Slovan Bratislava 1:2 po sam. nájezdech, Záhřeb - Jokerit Helsinky 2:4 (za domácí Smoleňák 0+1).