Salcburk oplatil Orlům vysokou prohru před vyprodaným stadionem

Lukáš Caha Lukáš Caha
8. 4. 2016 22:02
Finále mezinárodní EBEL ligy se znojemskou účastí se vyrovnává. Salcburk vyhrál na českém ledě 6:2 a v neděli svedou celky souboj o mečbol.
Orlům tentokrát výkon na výhru nestačil
Orlům tentokrát výkon na výhru nestačil | Foto: Lukáš Caha

Znojmo - Znojemští hokejisté mečbol před vyprodaným domácím stadionem nevybojovali. Ve čtvrtém finálovém utkání EBEL ligy podlehli Salcburku 2:6 a série je tak momentálně vyrovnaná 2:2.

Na první branku se stejně jako v předchozích zápasech dlouho nečekalo. Již ve čtvrté minutě rozvlnil síť za gólmanem Lukášem Latusa. Hosté měli navrch, největší šanci Orlů v první třetině spálil Trivino. V sedmnácté minutě se po teči prosadil Sterling.

Na začátku druhé dvacetiminutovky Šulák od modré jen těsně minul branku. Režie se znovu ujali hosté a Latusa svým druhým gólem v utkání navýšil na 3:0. Jihomoravané sáhli k výměně brankářů a mezi tyče se poprvé v sérii postavil Nechvátal.

V polovině duelu se poprvé radovali domácí. Lattner se osamostatnil a střelou z mezikruží snížil. Odpověď ale přišla záhy, a to hned dvakrát. Komarek s Heinrichem se trefili krátce po sobě. 5:1 pro hosty.

Uplynulo jen několik sekund ze třetího dějství a naději svým barvám vykřesal Ondrej Šedivý. Orly gól nakopl a soupeře na několik minut uzamkli v pásmu, ovšem dalšího snížení se nedočkali. Za hosty se naopak dvanáct minut před sirénou prosadil Hughes.

V závěru se ještě strhla bitka. Menší tresty si odneslo dohromady šest hráčů. Na výsledku 2:6 se však již nic nezměnilo.

Za vyrovnaného stavu se nyní série stěhuje na rakouský led, kde Znojmo v úterý vyhrálo 7:2. Pátý zápas je na programu na jihu Moravy v úterý od 19:40 hodin.

Finále EBEL - 4. zápas

Znojmo - Salcburk 2:6 (0:2, 1:3, 1:1)

Branky a nahrávky:  31. Lattner (Bartoš, Yellow Horb), 41. Šedivý (Bořuta, Bartoš) – 4. Latusa (Welser, Walter), 17. Sterling (Viveiros, Duncan), 22. Latusa (Walter, Welser), 38. Komarek (Aquino, Ledin), 39. Heinrich (Duncan, Hughes), 49. Hughes (Fahey, Sterling). Stav série: 2:2.