reklama

Šatan: Uzavřeli jsme to, tak už nechte mě a Cháru být

Miroslav Šatan je po dlouhém zranění zpět. Slováky povede jako kapitán na MS. Miroslav Šatan je po dlouhém zranění zpět. Slováky povede jako kapitán na MS. autor: Reuters
Miroslav Šatan ve čtvrtek proti české reprezentaci nastoupil do prvního utkání od zranění po hitu Zdena Cháry. Slováky povede jako kapitán na MS.

Praha - Miroslav Šatan se vrátil k hokeji a povede jako kapitán Slovensko na mistrovství světa.

Proti České republice včera, nastoupil do vůbec prvního ostrého zápasu po tvrdém hitu Zdena Cháry, který ho kvůli problémům s páteří odrovnal na půl roku.

Tu story každý zná. Moment z podzimního utkání Lva proti Slovanu rozdělil hokej ve Slovensku na dvě poloviny. Jedna se zastávala Cháry a jeho tělu, které bylo v KHL vyhlášeno za hit měsíce, druhé zastávalo názor Šatana, který svého bývalého kamaráda v emocích hned po utkání málem přirovnal k vrahovi a rozpoutal tím velkou mediální válku.

Šatan prý Chárovi nezvedal telefon a ještě teď nechce o urostlém bekovi ani slyšet. "Už jsem to uzavřel, nechte mě i Cháru na pokoji," odpálil včera novináře.

Měl jste alespoň v hlavě, že se vracíte do zápasů v té stejné hale, kde se vám to před půl rokem stalo?
Blýsklo mi to hlavou hned, co jsem dostal na začátku druhé třetiny tvrdě pukem. To jsem si hned říkal, co jsem téhle hale udělal (směje se).

Zůstal jste po té ráně ležet a pak jste pár střídání vynechal. Je to vážné?
Mám tam modřinu, je to trošku naražené, ale vydrželo to a vlastně se nic nestalo.

Jak jste se vůbec po té pauze cítil?
Dost jsem se zapotil, v hale bylo dost teplo. Cítil jsem ale hlavně rezervu v takových těch herních věcech jako je načasování. Sám ale musím přiznat, že jsem čekal, že to bude horší. Na to, že to byl první zápas, to nebylo tak špatné. Chce to ještě čas.

Takže vás ruce a hokejka poslouchaly dobře?
Jo hokejka i ruce pracovaly, bylo to dobré. Říkám, chybí tomu jen ta herní praxe a to nebude hned.

Kde se vůbec ve vás vzala taková chuť? Váš návrat byl hodně nečekaný a navíc hned do reprezentace těsně před mistrovstvím světa...
Asi v dlouhé přestávce. Půl roku jsem nehrál, hokej mi hodně chyběl.

A s Chárou už je všechno v pořádku?
My už jsme to uzavřeli, tak by to už prosím mohly i média uzavřít.

reklama