reklama

Sparta, nebo Kometa? Sázkové kanceláře o vítězi extraligy jasno nemají, favorizují i Liberec

Titul dva roky po sobě? I letos je Liberec velkým aspirantem na zlato. Titul dva roky po sobě? I letos je Liberec velkým aspirantem na zlato. autor: ČTK
Bookmakeři se mistrovské kocoviny u Bílých Tygrů nebojí. Spolu s Kometou a Spartou je mají za největší favority extraligy. Individuální statistiky prý ovládnou Slováci.

Brno – Karty jsou rozdány. Příprava hokejových klubů na novou extraligovou sezónu je u konce. Mnohé přes léto nezahálely a mohutně zbrojily na titul, jiné se potýkaly s finančními problémy a jejich start v nejvyšší tuzemské soutěži byl dlouho nejistý.

Jak vidí šance čtrnácti týmů sázkové kanceláře? Kdo letos zvedne nad hlavu trofej pro mistra republiky? 

Extraliga: Program, výsledky, tabulky Extraliga: Program, výsledky, tabulky Prohlédněte zde

Největšími favority jsou dle bookmakerů Liberec, Kometa a Sparta. "Úřadující mistr z Liberce má za sebou rozporuplnou přípravu. Vázne produktivita, tým navíc přes léto postihla vlna odchodů," říká Petr Šrain z Fortuny, která dle kurzů pasuje na vítěze základní části právě Bílé Tygry s pražskou Spartou. Na oba týmy je u této sázkové kanceláře vypsán shodný kurz 4,2. 

"Bude zajímavé sledovat, zda se u Liberce neprojeví ona pověstná mistrovská kocovina. I tak ale pro bookmakery zůstává favoritem," dodává Šrain. "Ta kocovina nebude tak výrazná jako před rokem v Litvínově, ale bez tahounů jako byli Řepík nebo Birner to bude nesmírně složité," komentuje zástupce Tipsportu Miroslav Hora.  

Kometa, nebo Sparta?

Právě Tipsport věří na rozdíl od Fortuny spíše brněnské Kometě nežli Spartě. Na finálové účasti Liberce se však obě sázkové kanceláře shodují. Šance, že by některý z těchto tří klubů nepostoupil do play off je dle kanceláří mizivá.

"Kometa má jednoznačně nejvíce posílený kádr s obrovskou kvalitou. Nedovedu si představit, že tenhle skvělý tým někdo v Brně před nejlepší diváckou kulisou v extralize porazí. Cíl je letos na jihu Moravy jasný – titul," prozrazuje Hora.

Druhým moravským aspirantem na titul je tradičně Třinec. Tipsport na něj vypsal kurz 6,50. "Rovněž se mohou pochlubit zajímavými příchody. Navíc odešli hokejisté, kteří loni nenaplnili očekávání. Bude záležet, jak nový trenér Vladimír Kýhos dokáže toto mužstvo vyladit," zní ze sázkové kanceláře. Fortuna vidí Oceláře jako vítěze základní části s kurzem 5,0.

Varům nikdo nevěří, půjdou do baráže

Ostatní týmy se v prognózách bookmakerů pohybují v kurzové hladině přes 10:1. Čísla však nemusejí znamenat konec nadějí. "Téměř každou sezónu některý z podceňovaných týmů ve finále rozcupuje naše předpoklady. V tom je kouzlo sportu. Vloni Liberec s kurzem 11:1 rozhodně nepatřil k top favoritům. Nakonec mistrovský pohár získal s velkou suverenitou. Rok předtím urval senzační titul Litvínov s předsezónním kurzem 30:1," připomíná vedoucí bookmaker Tipsportu Ladislav Pavlis.

Tipsport Fortuna * Victoria Tip
Kometa Brno 4,75 4,3 4,7
Liberec 4,75 4,2 5,0
Sparta Praha 5,5 4,2 5,0
Třinec 6,5 5,0 6,0
Hradec Králové 13,0 10,0 12,0
Plzeň 15,0 12,0 13,0
Mladá Boleslav 17,0 12,0 15,0
Zlín 20,0 17,0 20,0
Vítkovice 22,0 25,0 20,0
Chomutov 27,0 25,0 25,0
Pardubice 27,0 35,0 25,0
Litvínov 35,0 50,0 35,0
Olomouc 50,0 30,0 40,0
Karlovy Vary 200,0 100,0 150,0

(* v případě Fortuny se jedná o kurzy na konečné umístění po základní části. Na celkového vítěze extraligy sázková kancelář kurzy zatím nevypsala.) 

Největší starosti s udržením budou mít už tradičně Karlovy Vary. U Fortuny na ně vypsali kurz 1:100, Tipsport dokonce 1:200. Bookmakeři nevěří ani Litvínovu a Olomouci.

Individuální statistiky ovládnou Slováci

Ach, ta reklama! Sparta opět má na titul, vyžehlí si u fanoušků kritizované dresy? Ach, ta reklama! Sparta opět má na titul, vyžehlí si u fanoušků kritizované dresy? Čtěte zde

Co se týče individuálních statistik, vítězem kanadského bodování se dle sázkových kanceláří stane slovenský útočník Branko Radivojevič z Liberce. Už loni nashromáždil v pětašedesáti utkáních osmapadesát kanadských bodů. Velkým favoritem na zisk tohoto ocenění je i hradecký Jaroslav Bednář.

A kdo z letních posil si povede nejlépe? Tipsport věří brněnské dvojici Martin EratMarek Kvapil, ale i třineckým Jakubu Petružálkovi a Martinu Růžičkovi. Fortuna pak hlavně posledním dvěma jmenovaným.

Tipsport vypsal také kurzy na nejvíce vychytaných nul u extraligových brankářů. Základní část prý ovládnou Slováci. S kurzem 7,50 se bude nejvíce dařit brněnskému Marku Čiliakovi. Hned za ním jsou liberecký Ján Lašák a olomoucký Branislav Konrád.

Na extralize Češi prosází stovky milionů

U Čechů zůstávají nejoblíbenější tradiční sázky na výsledky zápasů. Čím dál více tipů zaznamenávají sázkové kanceláře i na jednotlivé střelce či počet branek v utkání. Stále populárnějšími se stávají i tzv. LIVE sázky, kde sázkaři reagují na vývoj zápasu. "V hokeji padá hodně gólů, stále se něco děje," zdůvodňuje Jiří Hadrava z Tipsportu.

Hokejová extraliga patří u sázkařů k nejpopulárnějším soutěžím. "Řádově jsou to náběry na stovky milionů za sezónu. Nyní před začátkem ligy jsme na částce několika set tisíc korun, ale ten pravý zájem fanoušků přijde až s prvními zápasy," vysvětluje Hadrava.

Podobně na tom je i Fortuna. "Na extraligu zatím evidujeme vklady za zhruba dvě stě tisíc korun. V celkovém součtu za ligový ročník se ale bude jednat o stovky milionů," uzavírá Šrain s tím, že jeho kancelář se ještě před začátkem soutěže chystá vypsat některé speciální extraligové sázky. 

reklama