reklama

Schizofrenie. Exsparťané pomohli konečně dobýt Spartu

Mladá Boleslav si ve 3. kole připsala už druhou tříbodovou výhru Mladá Boleslav si ve 3. kole připsala už druhou tříbodovou výhru autor: Lukáš Drštička
Za Mladou Boleslav hraje hned osm bývalých hráčů Sparty a mužstvo koučují exsparťanští trenéři.

Praha - V úterý večer se v holešovické Tipsport aréně odehrávala taková malá schizofrenie. Řada sparťanských fanoušků měla na sobě dres se jmenovkou "Výborný" či "Broš", ovšem ve 3. kole extraligy nefandili Mladé Boleslavi, za níž oba matadoři nyní hrají.

Jen nosí stejné trikoty ještě od doby, kdy oba borci patřili neodmyslitelně právě ke Spartě.

David Výborný a Michal Broš však rozhodně nejsou jediní s podobnou minulostí.

Osm hráčů, trenéři i spíkr Buben

V kádru Bruslařského klubu napočítáme hned osm jmen, která pražským klubem prošla. K tomu připočtěme ještě trenérské duo František Výborný - Marian Jelínek, které pro Spartu získalo zatím poslední titul, a dokonce i spíkra Dr. Bubna, jenž si rovněž nenechal pikantní střetnutí ujít.

Navíc když porovnáme součty utkání za klub s velkým S na hrudi, vycházejí z tohoto duelu jednoznačně lépe boleslavští esparťané.

"Motivace tam byla, chtěli jsme se tady ukázat a získat nějaký bod," řekl po utkání kapitán Výborný s tím, že si celá kabina v případě výhry vypsala jako prémii svačinku. "Nakonec jsme získali body tři, což je super. Zvlášť, když Boleslav na Spartě doteď nikdy nevyhrála," těší Výborného.

Devětatřicetiletý útočník přiznal, že ještě z doby působení ve Spartě neměl utkání s Boleslaví rád. "Ty zápasy končívaly 2:1 a podobně. Vždycky jsem si říkal "Už jsou tady zase ti debilové, co jenom brání"," směje se.

Sám však už vzájemný souboj příliš prestižně a přemotivovaně nebral. "Bylo to pro mne těžší v první sezoně po přestupu, teď už mi to moc nepřišlo," řekl Výborný.

Dvakrát ztracené vedení Boleslav nepoložilo

Raději se tak soustředil vyloženě na zápas a hru vlastního týmu. K těsně výhře 4:3 přispěl asistencí u druhého gólu. "Myslím, že jsme bojovali víc než Sparta," zhodnotil stručně vítězství.

Boleslav nepoložilo ani dvakrát ztracené vedení. Jednou domácí srovnali z 0:2 na 2:2, podruhé z 2:3 na 3:3. Potřetí už Středočeši náskok udrželi. "Pro psychiku je to hodně důležité, je to pilíř, o který se můžeme opřít. Pokud ho udržíme i nadále, tak to bude klapat," pochvaluje si Michal Broš.

I on cítil, že se nejedná jen o řadové utkání. Poznal to také při pohledu do hlediště. "Přišlo hodně známých. Tolik lidí na mne nechodilo, ani když jsem tady hrával," smál se po zápase. "To byla moje největší motivace. Jinak žádnou zášť vůči Spartě jsem necítil."

reklama