reklama

Scott nemá dost. Po tom, co ovládl All Star Game se stal i hráčem týdne

John Scott při Utkání hvězd. John Scott při Utkání hvězd. autor: Reuters
Bitkař John Scott, jenž se stal hlavní osobností víkendového Utkání hvězd, byl vedením NHL vyhlášen také za největší hvězdu týdne.

New York - Bitkař John Scott, jenž se stal hlavní osobností víkendového Utkání hvězd, byl vedením NHL vyhlášen také za největší hvězdu týdne. Kromě útočníka, jenž přitom působí na farmě Montrealu, byli oceněni také Cam Atkinson z Columbusu a Jack Eichel z Buffala.

Scott, jenž se dostal na Utkání hvězd díky recesi hlasujících fanoušků a vedení soutěže se ho údajně snažilo od účasti v Nashvillu odradit, má za sebou víkend snů. Dvoumetrový outsider se stal hlavní tváří celé akce, dvěma góly pomohl k vítězství týmu Pacifické divize, jehož byl kapitánem, a byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem celého miniturnaje.

Třiatřicetiletý Scott se přitom stal kapitánem výběru ještě jako hráč Arizony, odkud byl dva týdny před All Star Game vyměněn do Montrealu. Canadiens ho následně odeslali na farmu do St. John's z nižší AHL.

Druhou hvězdou neúplného týdne byl vyhlášen Atkinson, jenž pomohl Columbusu čtyřmi góly ke dvěma výhrám nad Montrealem. Při domácím vítězství 5:2 zaznamenal potřetí v kariéře hattrick.

Devatenáctiletý nováček Eichel si ve dvou vítězných duelech Buffala připsal dvě branky a dvě asistence.

reklama