reklama

Sebevědomý Kašík: Nerozhodí mě, ani kdyby mi usekli palici

Kašík je plný sebevědomí. Hráči Komety ho prý jen tak nerozhodí. Kašík je plný sebevědomí. Hráči Komety ho prý jen tak nerozhodí. autor: Lukáš Drštička
Jan Káňa zkusil za nepříznivého stavu tvrdě najet do gólmana Libora Kašíka, jenže s tím ve Zlíně nepochodil. „Nerozhodí mě, ani kdyby mi měl useknout palici,“ vzkázal mu na dálku gólman.

Zlín – Souboj Petra Čajánka s jeho synovcem Janem Káňou začal pěkně zostra a smál se Zlín. V prvním utkání série dal totiž Kometě na frak a sám Čajánek dal v jednom ze soubojů svému o generaci mladšímu synovci v dresu soupeře pořádně za vyučenou.

„Čekal na to dlouho, on by nešetřil ani vás, kdybyste tam byli,“ řekl po utkání v rozhovoru s novináři hrdina zápasu gólman Libor Kašík, v jehož brankovišti celý tenhle menší rodinný konflikt začal. Káňa do něj tvrdě najel, strejda Čajánek ho ale rychle odstavil.

A z Libora Kašíka se stala hvězda zápasu: zlínský gólman pochytal všech 34 střel soupeře a ze všech nejvíce se podepsal pod úvodní finálovou výhrou Zlína 3:0.

Jan Káňa vás tím nájezdem chtěl asi rozhodit, že?
Mě Honza Káňa nemůže rozhodit, ani kdyby mi usekl palici. Já ho znám a nevím, co by musel udělat. Ať mě klidně i seká, je mi to jedno.

Nebyl jste překvapený, že se pak do něj pustil právě Petr Čajánek, jeho strejda?
On by nešetřil ani vás, kdybyste tam byl. Takhle to je. Hrajeme finále play off a nesmí se šetřit vůbec nikdo.

Nepřišlo vám ale, že kromě toho nájezdu Kometa, co se týče důrazu a agresivity, v utkání moc nepředvedla, a proto se hrál jinak hodně klidný zápas?
To já si nemyslím. Kluci přede mnou to hráli skvěle a nenechali se vyprovokovat. To je o tom, protože Sparta se asi nechala a pak to nevypadalo tak klidně jako dnes. Ale to neznamená, že to ještě nemůže být na krev.

Čím si myslíte, že to bylo?
Je možné, že hledali síly. Nebylo to z jejich strany ideální. Musíme být připravení, že budou v pátek lepší, a budeme muset zabrat.

Co musíte udělat pro to, abyste Brno znovu co nejvíce eliminovali?
Hrát náš hokej poctivě zezadu. Přesně tak, jak to dnes ukázali kluci. To je účinné. To půjde.

Zlín už stihl v play off protočit tři gólmany. Řekl jste si třeba před měsícem, že si zachytáte finále extraligy?
Vůbec. Pan Hrazdíra (trenér gólmanů) si ze mě dělal srandu a říkal mi, že budu chytat finále, když jsem ještě seděl na tribuně. Nevěřil jsem mu, ale když mi to teda slíbil (směje se).

Musíte si to teď pořádně užívat, ještě když jste v prvním utkání pokryl 34 střel a vychytal čisté konto, že?
Už se k tomu nevracejme. Tenhle zápas je za námi. Jestli jsem chytal dobře, nebo špatně, je jedno, musíme myslet dopředu.

reklama