reklama

Sedláček: Plzeň měla připravené oslavy, to nás vyburcovalo

Zlínští dostali před zápasem program oslav plzeňského titulu, to je hodně nahecovalo. Zlínští dostali před zápasem program oslav plzeňského titulu, to je hodně nahecovalo. autor: CPA
Zlínští dostali před zápasem program oslav plzeňského titulu, to je hodně nahecovalo.

Plzeň - Hokejisté Plzně měli v pátek našlápnuto k zisku titulu, ovšem Zlín opět potvrdil, že se mu letos venku daří, a jejich mečbol odvrátil.

"Je to super pocit. Tak jak každý věřil, že my to doma dáme na 3:2, tak teď asi si každý myslel, že to Plzeň ukončí. Jsme rádi, že jsme to zvládli," radoval se po šestém finále zlínský útočník Petr Leška.

Přestože mohli definitivně padnout, psychický nápor si ´ševci´ nepřipouštěli.

"Pod tlakem byli Plzeňští, chtěli to ukončit," řekl Leška a prozradil okolnost, která je ještě víc nahecovala. "My jsme už dostali program k předávání poháru, to nás taky trochu motivovalo."

"Můžeme jim za to poděkovat, protože nás to vyburcovalo," podotknul brankář Jakub Sedláček.

42 zákroků i faul

Zlínská jednička čelila v zápase 44 střelám, z nichž pustila za svá záda jen dvě. Kromě toho Sedláček vyřešil také mnoho dalších ošemetných situací před svou svatyní. Mnohokrát si musel poradit také s nepříjemnými ataky protihráčů.

"Vždycky jsem jel za rozhodčím, ať to píská. Musíme si to víc pohlídat, protože víme, že to dělají. Určitě se na to podíváme na videu," nabádá k většímu důrazu Sedláček.

Ve druhé třetině došlo k neobvyklé situaci, když se 23letý gólman provinil nedovoleným bráněním Kratěny.

"Nervy mi neujely. Mám prostě za úkol to před bránou čistit a pomáhat bekům. Kratěna je natolik zkušený, že mi přišlo, že spadnul sám," okomentoval moment ze závěru druhé dvacetiminutovky.

Leška: Dva slepené góly rozhodly

Naopak v jejim úvodu přišla možná klíčová pasáž utkání, kdy Moravané v rozmezí 14 sekund otočili stav z 0:1 na 2:1.

"Ty dva slepené góly rozhodly. Nás uklidnily a soupeře dostaly psychicky dolů," míní Leška, jenž přihrával na druhou trefu Bedřichu Köhlerovi.

Necelé čtyři minuty před koncem vykřesal pro domácí naději Ondřej Kratěna, který dorážkou snížil na 2:3. Vzápětí však hosté opět odskočili na dvoubrankový rozdíl, když svůj únik ukázkově zakončil Petr Holík.

"To už hráli vabank a nám ty šance nabídli. Holas (Holík) to udělal fantasticky," pochválil Leška mladého spoluhráče, který zápas definitivně rozhodnul.

reklama