reklama

Sedmé finále je tu! Vyhrát má Plzeň, Zlín to však netrápí

Opatrná a důrazná bitva, kterou rozhodnou chyby - takový obraz sedmého finále předpokládají hráči Zlína a Plzně Opatrná a důrazná bitva, kterou rozhodnou chyby - takový obraz sedmého finále předpokládají hráči Zlína a Plzně autor: CPA
Plzeň zatím všechny čtyři sedmé zápasy v play off vyhrála. Uspěje i popáté ve Zlíně a získá premiérový titul?

Plzeň - Potřetí v historii extraligového play off rozhodne o držiteli titulu až sedmý zápas.

K tak dramatickému rozuzlení zatím dochází s železnou pravidelností každých pět let.

"Hrát doma sedmý finálový zápas, to je sen každého," nemůže se dočkat zlínský gólman Jakub Sedláček.

"Sedmé zápasy jsou krásné, moc se těšíme," přidává se i útočník Ondřej Kratěna na straně Plzně.

Zlín si statistiku nepřipouští

Statisticky lepší vyhlídky mají před dnešní rozhodující bitvou Západočeši. Už čtyřikrát musel o osudu jejich série rozhodovat sedmý duel a Plzeňští z něj pokaždé vyšli vítězně. "Ševci" mají bilanci mírně horší - 3:1.

"Je to jen statistika," odmítá podobné předpovědi zlínský útočník Petr Leška. "Oni do toho půjdou naplno, my taky. Jestli vyhraje ten lepší, nebo šťastnější, to říct nedokážu. Týmy jsou vyrovnané, takže asi to bude ten, k němuž se zrovna v tom zápase přikloní štěstí."

Letos už "indiáni" zvládli sedmizápasovou přetahovanou ve čtvrtfinále s Litvínovem, loni ve stejné fázi uspěli právě proti Zlínu.

"Na to vůbec nemyslíme, to bylo loni. I ty týmy jsou trošku změněné. Chceme jim to samozřejmě vrátit, ale zápas začne 0:0," řekl Leška. "Navíc letos je to jiné, jsme dál," podotknul Sedláček.

Domácí prostředí? Šance jsou vyrovnané

Větší váhu může mít domácí prostředí, jehož výhodu mají díky vítězství v základní části Moravané. I když v této sérii se daří spíš týmům, které zrovna hrají venku. Hosté ukořistili z dosavadních šesti střetnutí čtyři.

"Venku hrajeme líp než doma. Není na nás takový tlak. Zlín předvádí lepší hokej také venku. Pojedeme tam bojovat, rozhodně nic nevzdáváme," nebojácně hlásí asistent plzeňského kouče a v posledních dvou zápasech i aktivní obránce Jaroslav Špaček.

"Budeme se každopádně snažit si to užít. Je poslední zápas sezony a buď to vyjde, nebo ne," nechává šance vyrovnané pro obě mužstva zlínská jednička Sedláček.

Úporná bitva, kterou rozhodnou chyby

Podle všeho se sedmé utkání nebude od těch předchozích příliš lišit. Snad ještě přibude úpornosti, opatrnosti a nasazení.

"Bude to asi hodně opatrné, bude se hrát ze zajištěné obrany. Rozhodne jeden nebo dva góly," věští Leška.

"Takové zápasy jsou vyrovnané, oba týmy mají stejně velkou vůli. Rozhodují chyby, které se buď podaří potrestat, nebo nepodaří," dodává zlínský vůdce.

Špaček je odhodlán znovu naskočit

Pro třiadvacetiletého Sedláčka představuje takto dramatické finále největší moment jeho zatím krátké kariéry. Nechce si to však tolik připouštět.

"Kdybych to tak bral, tak se z toho... Proto to radši tak neberu a chci si to hlavně užít," tvrdí.

Plzeňští se také na zápas těší, ale aby měli šanci na triumf, nechtějí opakovat chyby z pátku. "Musíme se z toho poučit," nabádá velezkušený Špaček, jenž je připraven pomoci týmu i v neděli.

"Je to sice na trenérech, ale myslím si, že utéct z boje by ode mě bylo hodně špatné. Když se budu cítit dobře, nastoupím," má jasno naganský šampion.

reklama