reklama

Šéf HC Lev: V Sazce jsou kravaťáci, na Spartě se bude fandit

Šéf HC Lev Jan Musil věří, že zápasy s ruskými týmy přilákají do ochozů spoustu diváků Šéf HC Lev Jan Musil věří, že zápasy s ruskými týmy přilákají do ochozů spoustu diváků
Předseda představenstva HC Lev Jan Musil věří, že se během následujících dní vše s licencí pro KHL vyřeší.

Praha - Přestože nově vzniklý klub HC Lev Praha nemá licenci, a nemůže tedy registrovat získané hráče, navíc stále neví, kde bude hrát v nadcházející sezoně v Kontinentální hokejové lize domácí zápasy, předseda představenstva klubu Jan Musil věří, že se během následujících dní vše vyřeší.

Vše je totiž odvislé právě od toho, zda si klub zařídí "domácí" arénu, kterou by pak vedení KHL schválilo.

"Jsme blízko k tomu, abychom dostali licenci k tomu, aby se tu příští sezonu KHL hrála. Je to jen formální věc. Vše je domluvené a máme i přidělené číslo," řekl Musil, který je zároveň předsedou představenstva ČKD Group, jednoho z dvou vlastníků klubu.

"Od včerejška (úterý) je padesátiprocentním vlastníkem klubu A-Energy, švýcarská energetická firma s významným ruským podílem, která od nás odkoupila polovinu akcií," doplnil Musil.

V O2 areně je duch starého vedení Sazky

Vedení klubu neuspělo v jednání s pražskou O2 arenou, kde hraje extraligové zápasy Slavia.

"Situace je taková, že jsme provozovateli O2 areny nabídli standardní podmínky, dokonce si myslím, že jsme nabídli lepší kontrakt než klub, který tam nyní hraje," poukázal na dohodu provozovatele s pražskou Slavii.

"V O2 areně je duch bývalého vedení Sazky, nabídli jsme tržní cenu, O2 arena byla hala, která by nás dobře reprezentovala v KHL," dodal.

Nyní jedná s Tipsport arenou, kde hraje zápasy Sparta, a s níž se HC Lev dělí o kanceláře a kde plánuje také trénovat.

"Hledáme v současné době společné řešení s vedením Sparty. Pracujeme na tom, abychom získali dobrý pronájem, a myslím si, že se můžeme dohodnout," věří Musil.

"Pokud tento projekt má být správný, město Praha je správným městem, kde máme hrát. Musíme ale ctít grafik extraligového losu a my musíme hledat volná místa, kdy by se v hale Sparty hrálo," nastínil jednání s vedením Sparty.

Do O2 areny chodí kravaťáci a límečkáři

Podle něj není důležitý ani fakt, že diváci nebudou mít v Tipsport areně takový komfort jako v O2 areně.

"Na Spartě, tam se fandí, kdežto v O2 areně jsou většinou kravaťáci a límečkáři, kteří se jdou jen podívat a nefandí. My chceme, aby se chodilo hlavně na zápasy proti Rusům, které jsou vždycky hodně sledované, a na Spartě při nich bude lepší atmosféra," myslí si Musil.

I kdyby se vedení HC se Spartou dohodlo, je možné, že by mohl nováček v KHL hrát domácí zápasy i v jiných českých městech.

"Už jsme ale dostali nabídky, jsou dvě tři města z Čech, které nám daly nabídku, že tam jeden zápas KHL odehrajem," doplnil Musil, který rozkryl i financování klubu.

"Devatenáct milionů euro je náš rozpočet, je to průměrný rozpočet v KHL. Dohromady to dají hlavně akcionáři a zbytek sponzoři."

Budeme dávat dětem lístky zadarmo

Musil si je vědom toho, že v konkurenci Spartě a Slavii bude HC Lev v premiérové sezoně jen těžko shánět fanoušky.

"Uvědomujeme si, že je tu Sparta a Slavia, ale máme určitý marketingový program, jak přilákáme jiné diváky. První půlrok podle mě bude dobrý a my musíme udělat všechno pro to, aby lidi chodili i potom, kdy se už ta KHL u nás okouká," uvedl s tím, že se vedení klubu fanoušky podaří sehnat.

"Věříme, že sem budou chodit i fanoušci z jiných měst jako Plzeň, Pardubice nebo Karlových Varů, navíc je tady spousta zahraničních fanoušků hokeje, spousta Rusů a Slováků," dodal.

Šéf HC Lev však přiznává, že v první sezoně ani nepočítá s tím, že peníze získané za prodej vstupenek budou významnou položkou v rozpočtu.

"Z ticketingu si v prvním ročníku neděláme iluze, že nám to výrazně rozpočet pokryje. Musíme dělat věci pro mládež, abychom je k nám do hlediště přilákali, budeme chodit do škol a dávat jim vstupenky zadarmo," zmínil krok k zisku nových fanoušků.

reklama