Sekáč dal po návratu do sestavy první gól za Anaheim

21. 3. 2015 7:29
Český hokejový útočník Jiří Sekáč vstřelil v pátečním utkání NHL svůj první gól v dresu Anaheimu, navrch přidal asistenci a pomohl Kačerům k výhře 3:2 v prodloužení nad Coloradem.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

New York - Český hokejový útočník Jiří Sekáč vstřelil v pátečním utkání NHL svůj první gól v dresu Anaheimu, navrch přidal asistenci a pomohl Kačerům k výhře 3:2 v prodloužení nad Coloradem. Asistenci u jeho trefy si připsal Tomáš Fleischmann, na jeden gól Avalanche přihrál obránce Jan Hejda.

Sekáč odehrál nejpovedenější zápas od únorového přestupu z Montrealu. V prvních pěti duelech zaznamenal tři asistenci, v dalších pěti však nebodoval, jeho čas na ledě rapidně klesl a ve středečním klání s Los Angeles už se dokonce nevešel do sestavy. Proti Coloradu ale ukázal, že si své místo v týmu zaslouží.

Dvaadvacetiletý rodák z Kladna, který v NHL kroutí svou první sezonu, už ve 4. minutě otevřel skóre zápasu. Spolu se svými útočnými parťáky Fleischmannem a Rickardem Rackellem si dlouho vyměňovali puk v útočném pásmu, až Sekáč pozadu vybruslil zpoza branky a střelou švihem překvapil brankáře Semjona Varlamova.

Vedení 1:0 domácí drželi až do třetí třetiny, na jejímž začátku hosté dvěma góly v rozmezí minuty a jednapadesáti sekund skóre otočili. Za dalších 105 sekund však Sekáč vybojoval puk u zadního mantinelu a Rackell vyrovnal podobnou střelou, jakou v první třetině skóroval jeho český spoluhráč. O výhře Kačerů pak rozhodl ve druhé minutě prodloužení Corey Perry.

Povedený návrat po deseti dnech do sestavy, v níž však na rozdíl od Sekáče chyběl kvůi zranění, prožil Ondřej Palát z Tampy Bay, který se dvěma asistencemi podílel na vítězství 3:1 nad Detroitem. V brance Red Wings tentokrát dostal před Petrem Mrázkem přednost Jimmy Howard, jenž kapituloval dvakrát z 31 střel, poslední gól vstřelili Lightning při power-play do prázdné branky.

Po téměř měsíční odmlce dostal znovu šanci v sestavě New Jersey útočník Martin Havlát. Do statistik se sice nezapsal, byl ale na ledě u jednoho gólu Devils, kteří porazili 3:1 Buffalo. O třetí výhru Ďáblů v řadě se dvěma trefami zasloužil Steve Bernier, který se předtím netrefil ve čtrnácti zápasech za sebou.

Statistika NHL:

Buffalo - New Jersey 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Branky: 52. Moulson - 30. a 34. Bernier, 49. Tootoo. Střely na branku: 29:27. Diváci: 19.070. Hvězdy utkání: 1. Bernier, 2. Kinkaid, 3. Henrique (všichni New Jersey).

Anaheim - Colorado 3:2 v prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)

Branky: 4. Sekáč (Fleischmann), 50. Rakell (Sekáč), 62. Perry - 46. Iginla (Hejda), 48. O'Reilly. Střely na branku: 40:24. Diváci: 17.317. Hvězdy utkání: 1. Perry, 2. Rakell, 3. Despres (všichni Anaheim).

Tampa Bay - Detroit 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky: 22. Stralman (Palát), 51. Killorn, 60. Stamkos (Palát) - 27. Tatar. Střely na branku: 32:31. Diváci: 19.204. Hvězdy utkání: 1. Bishop, 2. Hedman (oba Tampa), 3. Howard (Detroit).