Aktualizováno 24. 9. 2014 9:28
Podívejte se na první branku Jiřího Sekáče za Montreal Canadiens. | Video: Sport

New York - Útočník Jiří Sekáč se podílel brankou k vítězství svého Montrealu v přípravném zápasu NHL s Bostonem v poměru 3:2.

Dvacetiletý Marek Langhammer se začal prát o místo v brance Arizony (dříve Phoenix) bez ostychu a v jedné třetině duelu v Anaheimu nepustil ani gól. Pak ho nahradil další mladík Louis Domingue.

Marku Mazancovi v brance  Nashville ani detroitskému Petrovi Mrázkovi se vítězství vychytat nepodařilo.

Starosti mají v Carolině, jíž se v duelu s Buffalem zranil centr Jordan Staal. Kanadský útočník si ze srážky s Joshem Gorgesem u hrazení odnesl zlomeninu pravé nohy. Doba léčby zatím není známa.

Sekáč zahájil obrat

Dvaadvacetiletý Sekáč, který jako nedraftovaný volný hráč uzavřel v létě s Canadiens dvouletou smlouvu, zahájil deset sekund před koncem první třetiny obrat z 0:2.

"Jsem šťastný, že jsem se trefil. Spadl mi velký kámen ze srdce. Nejdůležitější ale je, že jsme vyhráli," řekl oficiálním stránkám klubu Sekáč, který působil minulé dvě sezony v KHL v dresu Lva Praha. Na úvod přípravy nastoupil v útoku s krajanem Tomášem Plekancem a devatenáctiletým Jacobem De La Rosem.

Montreal prohrával v polovině úvodní části po trefách Ryana Spoonera a Matta Frasera, který se prosadil v přesilovce po přihrávce Davida Krejčího. Za Canadiens vyrovnal ve 37. minutě Christian Thomas a 48 sekund před koncem zápasu rozhodl Drayson Bowman.

Vrbata začal v novém dresu nahrávkou

Asistenci si připsal v premiéře v dresu Vancouveru proti San Jose útočník Radim Vrbata, jenž přišel z Arizony (dříve Phoenixu). Podílel se na gólu, díky kterému pečetil Linden Vey výsledek 25 sekund před koncem při power play Sharks do prázdné branky.

Obránce Jakub Kindl zaznamenal přihrávku u jediné trefy Detroitu při porážce v Chicagu 1:2 v prodloužení. Red Wings vedli díky brance Luka Glendeninga od šesté minuty. Už za stavu 1:1 nastoupil do branky Detroitu místo Jonase Gustavssona Mrázek a v čase 63:01 jej překonal Jonathan Toews.

Gólman Mazanec vystřídal ve 32. minutě v brance Nashville na ledě Tampy Bay Cartera Huttona za stavu 2:1 pro Predators, ale domácí stav otočili. Mazance překonal v závěrečném dějství dvakrát Jonathan Marchessault a jednou Mark Barberio.

Přípravné zápasy před NHL:

Buffalo - Carolina 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Branky: 32. Stafford, 39. Ennis.

Columbus - Pittsburgh 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 35. Chaput, 59. Atkinson.

Montreal - Boston 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)

Branky: 20. Sekáč, 37. Ch. Thomas, 60. Bowman - 2. Spooner, 10. Matt Fraser (Krejčí).

Toronto - Philadelphia 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Branky: 14. Van Riemsdyk, 45. Kozun, 50. Franson, 60. Nylander.

Tampa Bay - Nashville 4:2 (0:0, 1:2, 3:0)

Branky: 49. a 56. Marchessault, 26. Kučerov, 54. Barberio - 22. F. Forsberg, 28. Craig Smith. Brankář Marek Mazanec (Nashville) odchytal 26:56 minuty, z 15 střel inkasoval tři branky a úspěšnost zákroků měl 80 procent.

Chicago - Detroit 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)

Branky: 38. P. Kane, 64. Toews - 6. Glendening (Kindl). Brankář Petr Mrázek (Detroit) odchytal 23:01 minuty, inkasoval ze sedmi střel jednu branku a úspěšnost zákroků měl 85,7 procenta.

Vancouver - San Jose 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Branky: 8. J. Subban, 37. Shinkaruk, 52. Horvat, 60. Vey (Vrbata) - 37. Burns, 38. Marleau.

Anaheim - Arizona 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Branky: 35. a 60. Hodgman, 9. Lessio, 11. Moss. Brankář Marek Langhammer (Arizona) odchytal 20 minut, z 8 střel neinkasoval a úspěšnost zákroků měl 100 procent.

San Jose - Vancouver 5:2 (0:0, 3:0, 2:2), hráno ve Stocktonu

Branky: 25. a 52. J. Thornton, 30. Goodrow, 39. Goldobin, 45. Pavelski - 50. Bonino, 52. Jensen.