reklama

Semifinále začíná. Málek má neutralizovat Pardubice

Vítkovický gólman má proti soupeři stoprocentní bilanci

Ostrava - Roman Málek. Tak tohle jméno může po právu nahánět strach pardubickým hokejistům. Třiatřicetiletý brankář Vítkovic je totiž katem Východočechů v play off hokejové extraligy.

"Dvakrát jsem proti nim chytal za Slavii, jednou za Plzeň a pokaždé jsme postoupili. Dvakrát to bylo dokonce v rozhodujícím sedmém utkání na pardubickém ledě," zavzpomínal třiatřicetiletý gólman. Semifinálová série Vítkovice - Pardubice začíná v sobotu v podvečer.

Málek se značnou měrou zasloužil o postup Vítkovic přes České Budějovice. A doufá, že ve skvělých výkonech bude pokračovat i v bitvách o finále.

Čtěte také:
Nezkrácené Zárubovo VIDEO. Tak věští prorok ČT
Růžička: Slavit nic nebudeme, čas budeme mít po sezoně

"V semifinále už jsem dlouho nechytal. Jsem rád, že se nám zatím daří, protože před sezonou nám moc lidí nevěřilo a spíše nás tipovali na boj ve skupině o udržení," podotkl Málek.

Brankář uznává, že Pardubice budou v semifinále tvrdým oříškem. "V semifinále si ale nemůžeme vybírat. Hrát se dá s každým. jak říkám, nám se před sezonou moc nevěřilo, teď jsme v semifinále. Pro psychiku a sebevědomí to je velké povzbuzení," dodal Málek.

Strach ale nahání nevídaná série hokejistů z města perníku, kteří zvítězili v 16 zápasech play off v řadě. Vzájemná bilance rovněž hovoří jasně pro Pardubice. Z posledních 14 utkání vyhrály Vítkovice pouze dvakrát.

"Síla Pardubic je opravdu obrovská, mají na všech postech vyvážený tým. Jejich celoplošná aktivní obrana je nepříjemná pro každého soupeře," uvedl trenér Vítkovic Mojmír Trličík.

Východočechům částečně narušily přípravu zdravotní problémy některých hráčů. "Po sérii se Zlínem jsme měli v mužstvu vlnu chřipkové epidemie a řada hráčů měla horečku. Jsem rád, že už jsme to ukončili a začali se konečně naplno připravovat. Je to už dlouhé čekání, potřebujeme hrát a už jsme z toho, jak je to dlouhé, všichni naštvaní," řekl trenér Josef Jandač.

Podle něj bylo pardubickým jedno, s kým se v semifinále střetnou. "Já tohle vůbec neřešil, jestli to bude ten či onen mančaft. Vítkovice jsou nesmírně těžký soupeř jako všechny týmy, které jsou v semifinále, tohle jsem opravdu neřešil. Samozřejmě jsem sledoval vývoj série mezi Libercem a Slavií, protože ta do toho mohla promluvit, ale vyšlo to zkrátka tak, jak to je," podotkl Jandač.

Úvodní zápas série začíná v 17 hodin.

 

reklama