reklama

Sersen: Na Lva už nemyslím. Motivací bylo vyhrát pro fandy

Michal Sersen naráží na mantinel svého bývalého spoluhráče Tomáše Rachůnka Michal Sersen naráží na mantinel svého bývalého spoluhráče Tomáše Rachůnka autor: TASR - Michal Svítok
Tři zápasy, tři výhry o jeden gól. Takové je bilance hokejistů Slovanu Bratislava v Kontinentální lize proti pražskému Lvu.

Praha - Tři zápasy, tři výhry o jeden gól. Takové je bilance hokejistů Slovanu Bratislava v Kontinentální lize proti pražskému Lvu.

Tentokrát Lev před téměř šestnácti tisíci diváků prohrál v pražské O2 areně 3:4 a jeho ztráta v tabulce na Slovan se prohloubila na šest bodů.

Asistencí na vítěznou branku Slovanu si připsal Michal Sersen, který v úvodu sezony hrál právě za Lev.

"Ty výsledky jsou zatím nakloněny na naší stranu, za což jsme jen rádi. Nejenže jsme rádi za další tři body, ale hlavně jsme rádi za tu kulisu, co nám tady diváci, i třetí zápas jsme hráli zase doma. Je to neskutečné, jak nám tady fanoušci fandili," uvedl Sersen po zápase k tomu, že odhadem deset tisíc fanoušků přijelo ze Slovenska.

Michale, jak moc je pro vás důležité, že jste opět získali v derby všechny tři body?
Ty body nám hodně pomůžou, když budeme hrát i příště takhle poctivě, věřím, že se do toho play off dostaneme.

Byl jste na zápas víc vyhecovaný, že jste hrál proti bývalým spoluhráčům?
Jsou to tři měsíce, už na to nemyslím, že jsem v Lvu hrál. Naopak jsem rád, že jsem se zase setkal s Tomášem Mojžíšem, je to dobrý chalan a myslím, že nám pomůže a v obraně Luba zastoupí.

Čím to, že jste inkasovali hned v úvodní minutě?
Na začátku jsme bohužel podlehli té atmosféře, oni na nás vlétli a dali rychle gól. Bohužel i když jsme dali čtyři góly, pak jsme tomu zase podlehli a zbytečně si to zkomplikovali. Naštěstí jsme to vedení udrželi.

U čtvrtého gólu Slovanu Vás nejprve hlasatel ohlásil jako střelce branky. Nemrzí Vás, že jste se první branky ve Slovanu nakonec nedočkal?
Je trošku škoda, že mi nakonec ten gól nepřipsali, takže pořád čekám, není to ale důležité, hlavně že ten gól znamenal výhru.

Jak jste vnímal, že za vás už nemohl hrát L'ubomír Višňovský, naopak první zápas v dresu Slovanu odehrál Váš bývalý parťák ze Lva Tomáš Mojžíš?
To se bohužel stává, život jde dál. Lubo je sice velmi kvalitní hráč, my se ale nemůžeme soustředit na jednoho hráče. Ukázali jsme dneska, že tohle mužstvo není o jednotlivci. Na druhou stranu šlo poznat, že jsme hráli trochu i za něj.

reklama