Šesté vítězství Češi nepřidali, v dovednostní soutěži byli Dánové jasně lepší

Dominik Furch dnes znovu předvedl skvělý výkon a český tým hlavně v oslabení pět na tři několikrát podržel, ale na vítězství to nakonec nestačilo.
Český národní tým nastoupil proti houževnatým Dánům, kteří sice na turnaji inkasovali od Rusů 10 branek, ale hned v dalším zápase se dokázali zmátořit a další den porazili Lotyše po samostatných nájezdech. Dánům není cizí ani tvrdá hra do těla, kterou na vlastní kůži poznal i Robert Kousal.
Od začátku zápasu se mohli Dánové spolehnout na svého brankaře Sebastiana Dahma, jenž letošní sezonu odchytal za Graz v mezinárodní Ebel lize. Dahm dnes odchytal skvělé utkání, a když už ho čeští střelci překonali, tak mu pomohla tyč. Lukáš Kašpar, který je na snímku Dahma překonal jako jediný z českých nájezdníků při samostatných nájezdech.
V první třetině zažil český tým krušné chvilky během téměř dvouminutového dvojnásobného oslabení. Za bezbrankový stav po první třetině vděčili hokejisté hlavně Dominiku Furchovi.
Poprvé a naposled se Češi radovali po brance Tomáše Plekance, který dorazil střelu od tyče z hole Romana Červenky.
Sport Reuters Sport, Reuters
15. 5. 2016 20:10
Česká hokejová reprezentace padla na mistrovství světa v Rusku poprvé až v šestém zápase, ve kterém svěřenci Vladimíra Vůjtka padli s Dánskem po samostatných nájezdech 2:1.