reklama

Sestřelil Hertla, až mu uletěla helma. NHL si teď nezahraje

Tomáši Hertlovi po zákroku Edlera uletěla helma v dál. Tomáši Hertlovi po zákroku Edlera uletěla helma v dál. autor: ČTK
Alexander Edler si u mantinelu počíhal na českého supertalenta Tomáše Hertla a tvrdým zákrokem mu sundal helmu. Tři zápasy si nezahraje a zaplatí pokutu 3,5 milionu korun.

Vancouver - Ve středu Tomáš Hertl zjistil, jak v NHL chutná sláva, když nastřílel čtyři branky do sítě Rangers. A v pátek už si vysloužil první navštívenku od tvrdých hochů, kteří mají podobné hvězdičky zklidňovat.

Během zápasu s Vancouverem, který Sharks vyhráli 4:1, si na něj totiž počíhal obránce "Kosatek" Alexander Edler, jenž chtěl českého forvarda sestřelit u domácí střídačky.

Ostrý zákrok se mu nicméně povedl jen napůl. Zatímco helma českého útočníka odletěla po kontaktu s ramenem protihráče v dál (viz foto), samotný Hertl střet ustál a v pohodě dojel na střídačku.

3 zápasy stop a 3,5 milionu pokuta

I když Hertl zápas bez potíží dohrál a bek Canucks za svůj zákrok nebyl v utkání potrestán, celý incident neunikl vedení NHL. Disciplinární komise dnes Edlerovi napařila třizápasový distanc a pokutu 3,5 milionu korun.

"Edler nezasáhl Hertla čistě, hlavním bodem nárazu byla hlava. Nic na tom nemění ani to, že Hertl se před střetem sám předklonil," citoval server tsn.ca šéfa disciplinární komise Brendana Shanahana.

Edlerův zákrok zkoumá disciplinárka

Švéd si na soupeře nevyskočil, Hertl byl v držení puku a také ruce hráče Vancouveru zůstaly dole. Na druhou stranu Edler očividně vůbec nechtěl hrát puk a svým tělem mířil přímo na hlavu devatenáctiletého mladíka, což jsou zase přitěžující okolnosti.

Celý zákrok si můžete prohlédnout na tomto gifu zde.

To si ostatně myslí i kouč San Jose Todd McLellan. "Byl to bezpochyby útok na hlavu a podle toho by měl být ten zákrok interpretován," prohlásil po utkání.

Edlera rozhodně není žádný beránek. V minulé sezoně například dostal dvouzápasový trest za atak na brankáře Phoenixu Coyotes Mikea Smitha a na posledním světovém šampionátu zase vyfasoval čtyřzápasový distanc po brutálním ataku kolenem na Erica Staala (viz zde).

reklama