reklama

Ševc před odvetami: Jaroslavl si myslela, že nás přejede 4:0

V čem je Lev zatím lepší? Podle Martina Ševce hlavně v disciplinovanosti. Lokomotiv je podrážděný, myslel si, že postoupí 4:0 na zápasy, ale najednou 0:2 prohrává. V čem je Lev zatím lepší? Podle Martina Ševce hlavně v disciplinovanosti. Lokomotiv je podrážděný, myslel si, že postoupí 4:0 na zápasy, ale najednou 0:2 prohrává. autor: CPA Eduard Erben
"Mysleli si, že je po Dynamu a Petrohradu čeká lehčí soupeř, a že nás přejedou 4:0 na zápasy. Vyvedli jsme je z omylu," hlásí před odvetami v Jaroslavli obránce Lva Martin Ševc.

Jaroslavl (od našeho zpravodaje) - Vyřadili dvojnásobného šampióna Dynamo Moskva, pak v Kontinentální lize v šesti zápasech odkráglovali i superhvězdný Petrohrad. Hráči Lokomotivu Jaroslavl se možná těšili, že je ve finále Západní konference čeká trochu lehčí soupeř. V Praze ale narazili na tvrdý odpor.

Lev Praha vede 2:0 na zápasy a série se přesunula do Ruska. Obránce Martin Ševc teď v rozhovoru pro Aktuálně.cz přímo z Jaroslavle tuší, že právě tady Lokomotiv konečně přiloží pod kotel.

Třetí utkání finále Západní konference je na programu dnes v 15:00 - on-line reportáž přímo z místa čtěte ZDE.

"Udělají všechno pro to, aby vyhráli. Jestli ale budeme hrát tak jako v Praze, nemusíme se ničeho bát," prohlásil pár hodin před duelem sebevědomě Ševc.

Bude to hodně vyhrocený souboj?
Co jsme viděli v Praze, tak od nich můžeme čekat asi ledacos. Musíme být připraveni na všechno.

Hlavně pak na bouřlivou atmosféru, která se dá tady v Jaroslavli dnes očekávat, že?
Po tom, co vyřadili Dynamo a Petrohrad, je tady asi všeobecně hokejové nadšení. Myslím, že si všichni mysleli, že nás Jaroslavl přejede 4:0 na zápasy a teď trochu vystřízlivěli. Budou na nás zvědaví a atmosféra tomu bude odpovídat.

Co Lev Praha? Ten není sám překvapený z toho, že proti týmu, který vyřadil dva největší favority na Gagarinův pohár, vede po úvodních dvou zápasech 2:0?
Určitě je to i pro nás milé překvapení. Ale samozřejmě jsme šli do série s cílem, že doma musíme obě utkání vyhrát. Všichni jsme viděli, že Dynamo i Petrohrad tady nevyhrávali lehce, když už teda vyhráli. Výhodu domácího prostředí jsme chtěli využít, ale měli jsme k Lokomotivu za jeho výsledky velký respekt.

Díky čemu je Lev v sérii v trháku? V čem jste zatím podle vás byli lepší?
Ode mě to asi bude znít blbě, protože jsem sám za ty dva zápasy seděl čtyřikrát, ale jsme disciplinovanější. Hlavně z potyček jsme nikdy nešli do oslabení, buď se vylučovalo společně, nebo dostal trest navrch jejich hráč. Jsou celkově podrážděnější, my hrajeme výborně jako kolektiv. Bojujeme, blokujeme střely a výborně chytá gólman. Všechno nám zatím funguje tak, jak by mělo.

Cítíte na hráčích Jaroslavle, že ani oni nečekali, že v Praze narazí na takový odpor a budou prohrávat 0:2?
Myslím, že to nečekali. Po Dynamu a Petrohradu čekali lehčí sérii, lehčího soupeře. Doufám, že už jsme je vyvedli z omylu.

S čím jste sem do Jaroslavle přijeli?
Jsme furt nohama na zemi. Jsme o dva zápasy blíž finále, ale cesta je pořád dlouhá. Jaroslavl je výborný soupeř. Bylo by samozřejmě výborné to tady ukončit, ale náš prvotní cíl je tady vyhrát alespoň jednou.

reklama