reklama

Sezóna sparťana Koreise končí: obratel, hrudník, plíce

David Výborný i Tomáš Netík se budou muset obejít bez zraněného spoluhráče Koreise David Výborný i Tomáš Netík se budou muset obejít bez zraněného spoluhráče Koreise autor: Zuzana Hronová
Sparťanský útočník se bude léčit několik týdnů

Praha - Hokejový útočník Jakub Koreis zraněný v začátku nedohraného zápasu Vítkovice - Sparta si už v play off nezahraje.

Pětadvacetiletý hráč Sparty si naštípl šestý hrudní obratel, zároveň má těžce pohmožděný hrudník a lehce zhmožděnou plíci. Čeká ho několikaměsíční pauza a sezona tak pro něj předčasně skončila.

"Podle prvních informací to vypadalo dobře, ale další vyšetření na CT ukázala tato poranění," řekl agentuře ČTK generální manažer Sparty Petr Bříza. "Jakub by měl určitě dva tři dny zůstat v nemocnici," doplnil.

Čtěte více:

Koreis se zranil po souboji s Lukášem Krenželokem, po kterém narazil v pádu hlavou do mantinelu. Z ledu musel být odvezen na nosítkách a okamžitě byl převezen na vyšetření do nemocnice.

O několik vteřin později bylo utkání přerušeno a následně i předčasně ukončeno, neboť na tribuně zkolaboval jeden z diváků, který i přes enormní snahu záchranářů zemřel.

Pátý čtvrtfinálový souboj Vítkovic a Sparty se v ČEZ Areně odehraje dnes, stav série je nerozhodný 2:2.

reklama