reklama

Šílenství v Jihlavě. Fanoušek pěstí napadl hráče Chomutova

Podívejte se na incident během hokejového utkání první ligy. Fanoušek Dukly Jihlava v průběhu utkání pěstí napadl vyloučeného Štěpána Hřebejka. Youtube.com
Ve vyhrocené atmosféře čtvrtého semifinále hokejové ligy selhaly emoce i ochranka na stadionu. Fanoušek Dukly pěstí napadl Štěpána Hřebejka, který odcházel po vyloučení do kabin.

Jihlava - Boj o účast v baráži o extraligu mezi Jihlavou a Chomutovem se změnil v ostrou válku. Nevraživou až agresivní atmosféru čtvrtého čtvrtfinále v Jihlavě nedokázala mírnit ani ochranka na stadionu. Jeden z rozvášněných fanoušků pěstí napadl útočníka Pirátů Štěpána Hřebejka, když po vyloučení do konce zápasu odcházel do kabin.

Celý incident si můžete přehrát také v přiloženém videu. 

Hřebejka fanoušek napadl přesně v polovině zápasu poté, co útočník Chomutova u mantinelu tvrdě trefil koleno domácí hvězdy Marka Melenovského a s podezřením na poškozené vazy mu ukončil sezonu.

"Jo, Melenovský, pětapadesátka. Takže pravděpodobně začala likvidace našich nejlepších hráčů," neudržel v tu chvíli emoce ani proslulý jihlavský komentátor, který komentuje streamy z domácích zápasů Dukly v tomto play off.

Divák se mu pomstil za zranění Melenovského

Hřebejk byl za tvrdý faul na Melenovského vyloučen do konce zápasu a cestou do kabin se na něj vrhlo několik fanoušků Dukly k odplatě. Jeden z nich poté zaútočil i pěstí ještě dřív, než ho pořadatelská služba stačila zastavit. Hřebejka trefil z boku do hlavy. 

"To bylo teda moc synci. To si diváci nemůžou dovolit, takhle teda ne," glosoval napadení Hřebejka fanouškem komentátor.

Útok na Hřebejka byl vyvrcholením emocí, které na Horáckém zimním stadionu vzplály již v průběhu první třetiny. Domácím se nelíbil zejména druhý gól Pirátů poté, co byl shodou okolností také Štěpán Hřebejk natlačen domácím obráncem na brankáře Sáblíka, a ten pak nemohl zasáhnout proti střele Hovorky.

"Viděl jsem, že náš hráč hodil soupeře na Lukáše Sáblíka, který s tím de facto nemohl nic dělat. Domnívám se, že sudí měl písknout hráče v brankovišti, ale nestalo se tak. Podle mě gól neměl platit,“ cituje server hokej.cz domácího bijce Martina Kuřítka.

Chomutov si stěžoval. Trenér prý nechal vyvolat bitku

Diváci poté, co rozhodčí spornou branku uznal, vybouchli poprvé. A řada z nich začala na led házet odpadky, načež se atmosféra přenesla i na led. Filip Seman nejprve dostal trest za nesportovní chování, a následně hned po buly domácí Kuřítko s Malcem vyprovokovali na ledě dva pěstní souboje. Piráti měli po zápase jasno, že se tak stalo na příkaz domácího trenéra.

"Nesportovní gesto jihlavského trenéra Vlka, který své hráče poslal k úmyslné bitce. Fyzické napadení Štěpána Hřebejka od jednoho z jihlavských fanoušků. Nic z toho Piráty dnes nerozhodilo a na ledě Dukly zvítězili," napsali po zápase Piráti Chomutov na svém oficiálním facebookovém profilu.

Chomutov totiž i bez Hřebejka toto peprné utkání vyhrál 4:1 a v sérii vede už 3:1 na zápasy. O svém postupu do baráže mohou Piráti rozhodnout už v úterý, tentokráte v domácí atmosféře a na svém ledě..

reklama