reklama

Skandál v hokejové EBEL lize. Znojmo mě chtělo podplatit, tvrdí Jeff Frazee, brankář Lublaně

Srazí Znojmo skandál na kolena? Srazí Znojmo skandál na kolena? autor: Rostislav Pfeffer
Americký hokejový brankář Jeff Frazee, který v minulé sezoně hrál za Olimpiji Lublaň v mezinárodní lize EBEL, obvinil zástupce Znojma, že se jej pokusili podplatit. Situaci ze závěru nadstavbové části, kdy Orli bojovali o postup do play off, vyšetřuje policie. Vedení moravského klubu veškerá obvinění odmítlo.

Vídeň - Jeff Frazee uvedl, že jej před únorovým zápasem, který Znojmo potřebovalo vyhrát, kontaktoval trenér brankářů Lublaně s dotazem, zda by soupeři pomohl k úspěchu. Znojmo nakonec vyhrálo jednoznačně 7:0 a postoupilo do play off. Třicetiletý Frazee, který v NHL nastoupil k jednomu utkání za New Jersey, odchytal necelých 12 minut a po třech inkasovaných gólech střídal.

Účet, prosím. Extraliga zkasíruje NHL, do Česka za hráče přitečou miliony. Nejvíce shrábne Chomutov Účet, prosím. Extraliga zkasíruje NHL, do Česka za hráče přitečou miliony. Nejvíce shrábne Chomutov Čtěte zde

"Odmítáme, že by se kdokoliv z naší organizace jakkoliv pokusil kontaktovat hráče Lublaně. Důrazně se ohrazujeme proti takovýmto nařčením a zároveň zvažujeme možné právní kroky, jelikož tato věc poškozuje dlouhodobě budované dobré jméno klubu," uvedli zástupci Znojma v prohlášení pro iDNES.cz.

Americký brankář o kontaktu ze strany Znojma informoval klub i policii, která případ vyšetřuje. "Liga udělala vše, co v daném případě mohla. Vyšetřování probíhá a zatím nepřineslo žádné výsledky. Pokud nejsou žádné důkazy, platí presumpce neviny. Pokud bude obvinění prokázané, bude jej řešit státní zastupitelství," uvedl ředitel soutěže Christian Feichtinger pro web nachrichten.at, který o případu v Rakousku informoval.

Frazee, který má ve sbírce titul z mistrovství světa hráčů do 18 let i bronz z dvacítek, zároveň pro rakouská média uvedl, že mu Lublaň dluží 18 000 eur z platu za minulou sezonu. Olimpija z ekonomických důvodů v EBEL skončila.

reklama