reklama

Skončí v hokejovém Hradci trenér? Rozhodne se v úterý

Střídačka hokejistů Hradce Králové. Střídačka hokejistů Hradce Králové. autor: Lukáš Filipec
Skončí na střídačce extraligového Hrace Peter Draisaitl? Po pondělním jednání, na němž představenstvo klubu řešilo čtyřzápasovou sérii proher, to není vyloučené. Rozhodne se v úterý.

Praha - Série čtyř porážek hokejistů extraligového Hradce Králové přiměla vedení ambiciózního klubu k jednání o možných změnách. Ve hře je podle všeho i odvolání trenéra Petera Draisaitla. Představenstvo klubu se však na dnešním podvečerním jednání na konkrétních krocích nedohodlo a pokračovat bude v úterý, kdy by mělo své závěry oficiálně zveřejnit.

"Chceme si nechat čas, vše promyslet a probrat. V úterý pokračujeme s tím, že bychom se měli posunout ke konkrétním závěrům," řekl ČTK generální manažer Aleš Kmoníček.

Po Karjale hledají formu

Zda vedení Mountfieldu opravdu jedná o odvolání německého kouče, nechtěl komentovat. "Pochopitelně chceme udělat rozhodnutí, která zamezí tomu, abychom prohrávali. Chceme se posouvat tabulkou nahoru," podotkl Kmoníček. "Řešení je více, ale já teď nechci konkretizovat, ke kterému se přikloníme," doplnil.

Hradec Králové v létě výrazně posílil kádr. Přišli například útočníci Jaroslav Bednář, Adam Courchaine, Brian Ihnacak nebo Bedřich Köhler a klub vyhlásil útok na přední místa v soutěži.

Po úvodním sehrávání se Východočeši rozjeli a před listopadovou reprezentační přestávkou byli v tabulce druzí. Po turnaji Karjala však nedokázali ani jednou naplno bodovat a poslední čtyři duely prohráli. V tabulce tak klesli na sedmé místo, na třetí Spartu však ztrácejí jen čtyři body.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

reklama