reklama

Skóre 2:11, 0 bodů. Hadamczik: Je to pro mě velké zklamání

Po dalším nevydařeném turnaji v rámci Euro Hockey Tour Alois Hadamczik přiznal, že na další turnaje bude brát mladší hráče. Po dalším nevydařeném turnaji v rámci Euro Hockey Tour Alois Hadamczik přiznal, že na další turnaje bude brát mladší hráče. autor: CPA Eduard Erben
Čeští hokejisté neobhájili triumf na turnaji Karjala a po třech prohrách skončili se skóre 2:11 poslední.

Helsinky - Čeští hokejisté neobhájili triumf na turnaji Karjala a po třech prohrách skončili se skóre 2:11 poslední.

Kouč Alois Hadamczik po závěrečné porážce 0:2 s Ruskem přiznal zklamání z výsledků i výkonů některých hráčů z Kontinentální ligy.

Naznačil, že by v budoucnosti na akce Euro Hockey Tour měli začít jezdit mladší hráči, kteří by získávali mezinárodní zkušenosti.

"Ukázalo se, že hráči z ruské ligy na tomto turnaji nebyli lepší než ti z české, to je pro mě zklamání. Neměli jsme žádný útok, který by měl být výkonnostně první," řekl Hadamczik novinářům.

"Budeme muset přehodnotit, zda není lepší brát deset mladých hráčů z naší ligy, a i když třeba prohrajeme stejně, tak za dva tři turnaje budou lepší. A budou si toho vážit," dodal.

Pochválil Kováře, Kaberleho a nováčky

Za nejlepšího hráče českého týmu na Karjale označil brankáře Jakuba Kováře, pochválil i obránce Tomáše Kaberleho, útočníka Jana Kováře a nováčky Milana Douderu, Jana Buchteleho nebo Roberta Kousala.

"Naopak takový výkon, jako předvedli například Petružálek, Vrána, Kašpar, nebyl dostatečný. Už nemůžeme koukat jen na to pozitivní. Budeme muset zvažovat, zda dávat šanci dalším," uvedl Hadamczik.

"Pro budoucnost to bude lepší. Třeba zabudujeme hráče, kteří budou v příštích letech pro reprezentaci důležití," doplnil

Prosincový turnaj Channel One Cup bude ale generálkou na olympiádu v Soči a nedá se příliš čekat, že by došlo na povolání řady nováčků.

"Musím říct, že už mám jasno. Jestli někomu nevyšly dva turnaje, tak nebudu čekat, že mu vyjde jeden zápas a díky tomu ho budu nominovat na olympiádu. Takoví alibisti nemůžeme být," prohlásil Hadamczik.

Do Ruska ještě mladíci nepojedou

"Určitě pojedou ti, kteří o ni budou bojovat, ale ti nepodali špatný výkon ani tady. Pak ale musíme vzít na obroušení mladé a nezdůvodňovat to tím, že bereme staré, aby se dostali na olympiádu. Řada z nich na to nemá," doplnil.

Reprezentační kouč již v průběhu turnaje přiznal, že když v nominaci chybí hráči typu Romana Červenky, Michala Vondrky, Filipa Nováka nebo Petra Čáslavy, na hře i výsledcích se to projeví.

Česká republika má navíc podle něj v Evropě jen minimum hráčů, kteří ve svých klubech dominují a patří mezi klíčové postavy.

"Například ve Švédsku nebo ve Finsku není nikdo, kdo by byl ve špici kanadského bodování. To je taky k zamyšlení. Proč nikdo není v tak kvalitních ligách, které se hrají v nasazení. Ruská liga je hodně široká," řekl Hadamczik.

Útočník Radek Smoleňák je sice nejlepším střelcem ve Finsku, ale na mezinárodní scéně se při svém debutu neprosadil.

reklama