reklama

Skvělý dárek k narozeninám: Trvaj zachránil ztracený zápas

Takhle Jiří Trvaj vychytal Tomáše Rolinka. Brněnský veterán se stal jedním z hridnů velkého obratu a postupu Komety do finále. Takhle Jiří Trvaj vychytal Tomáše Rolinka. Brněnský veterán se stal jedním z hridnů velkého obratu a postupu Komety do finále. autor: CPA Eduard Erben
Jiří Trvaj se dostal do branky ve 2. minuty za stavu 0:2, přesto Kometě na Spartě vychytal postup.

Praha - V neděli oslavil Jiří Trvaj čyřicáté narozeniny a možná ani sám netušil, jaký dárek o den později dostane. Nebo spíš jaký si vychytá.

Podruhé v rozmezí tří dnů musel v rozjetém zápase střídat jedničku Marka Čiliaka. Zatímco šesté utkání už nezachránil, v rozhodujícím sedmém se stal jedním z klíčových hrdinů velkého obratu a brněnského postupu do extraligového finále.

"Už mi to někdo říkal, tak si to asi přivlastním jako dárek. Jsem za něj strašně šťastný," zářil Trvaj.

Facka Brnu pomohla

Sparta na Kometu podle očekávání vletěla a za 89 sekund jí stihla zasadit dva gólové údery. Čiliak si ani nesáhl na kotouč a už jej musel dvakrát lovit ze sítě. Proto znechucen odjel na střídačku a své místo přenechal velezkušenému Trvajovi.

"Začali jsme velice špatně," uznal 40letý gólman, který marně vzpomínal na střetnutí, kdy něco podobného zažil. "Opačná situace, že jsem byl už v první minutě pryč z brány, se mi stala, ale tohle bylo poprvé," usmíval se.

Stejně jako sparťanský trenér Jandač si Trvaj myslí, že rychle góly domácího týmu Kometu spíš nastartovaly, než srazily.

"Možná to tak mělo být, že jsme měli dostat facku na začátku, abychom se probrali a potom předvedli tak fantastický výkon. Od toho druhého inkasovaného gólu to pak byl naprosto heroický výkon. Zvlášť ve druhé třetině jsme Spartu jednoznačně přehráli," líčil Trvaj obrat z 1:3 na 5:3.

Heroický výkon

Do závěrečné části šli hosté s dvoubrankovým vedením, z něhož se ale Spartě půlku podařilo odkrojit už ve 43. minutě .

"Měli jsme v hlavách, že si ten náskok můžeme hlídat. Sparta do toho šla vabank, a tak bylo jasné, že nás zatlačí. I přesto si myslím, že to kluci zvládli naprosto bravurně," řekl Trvaj, jenž se svými spoluhráči nakonec těsné vítězství 5:4 uhájil.

"Kluci tam padali po držkách a odvedli fantastický výkon. Já jsem rád, že jsem u toho mohl být a takhle to dopadlo. Byl to heroický výkon," smekl před mužstvem.

Ve finále moravské derby

V bojích o titul se Zlínem by si však podobné scénáře raději odpustil.  "Není to optimální a musíme se z toho poučit," řekl směrem k finále, které bude ryze moravskou bitvou.

"Určitě je to fajn, protože nemusíme jezdit daleko. Ale stejně pojedeme o den napřed jako všude. Bude to trochu derby, tím to bude zajímavější," těší se.

reklama